Poland

"Repolonizacja" ruszyła: PKN Orlen przejmuje kontrolę nad siecią "Ruch"

Oni mieli rację ze złych powodów, a my się myliliśmy z dobrych

@mixererek: Nieprawda, każdy, kto się interesuje tematem, wie, że tak jak autorytaryzmy w XX wieku często (choć nie zawsze) zaczynały się od zbrojnego puczu, to w ostatnich dziesięcioleciach zwykle pierwszym krokiem są demokratycznie wybory, a drugim - atak na sąd konstytucyjny tudzież innego arbitra systemu.

https://www.wykop.pl/link/4919481/demokracja-umiera-powoli/


https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4867050/tak-umieraja-demokracje

Jak masz przejęte sądy to już możesz sobie robić w sumie, co chcesz, np. ogłosić ustawę o przedłużeniu kadencji parlamentu o 10 lat, bo przecież nikt tego nie uwali, opozycji zostaje "kryterium uliczne". Oczywiście w praktyce stosuje się bardziej subtelne manipulacje, ale to też zależy od okoliczności, np. niewiele brakowało a mieliśmy pseudowybory 10 maja, które urągały wszelkim standardom. W sumie to nawet nie "niewiele brakowało" - one się odbyły, tylko władza - bezkarnie - zignorowała konieczność zorganizowania głosowania.

Stąd KOD się nie pomylił, kiedy bił w dzwony z powodu ataku PiS na TK bezpośrednio po objęciu przezeń władzy. "Dobranie się" w pierwszej kolejności do sądu konstytucyjnego zdradzało jak najgorsze intencje i jakkolwiek pewnie nie każdy protestujący (o liderach nie wspominając) to rozumiał, to z pewnością było tam wielu takich.

źródło: ecsmedia.pl

Football news:

Rummenigge on the Euro: UEFA President thinks it would be wiser to host the tournament in one country
Nacho will not play with Alcoyano. Real Madrid defender has been in contact with a coronavirus infection
Cuadrado has recovered from covid and can play with Napoli
Inter have offered to rent Origi from Liverpool
Messi, Ronaldo, Neymar, Lewandowski and Ramos-in the symbolic team of the year from the UEFA website
Berbatov on Bale: He will be returned to Real Madrid if he does not start to show the level that Mourinho expects
Pogba's time at Manchester United is running out again. The club did not buy a top player, but a beautiful story for social networks, Paul lost the battle for influence to Brun