Poland

Rektor Uniwersytetu Gdańskiego podejrzany o plagiat

pokaż komentarz

Jak patrzę na takich naukowców, którzy profesurę dostają za publikacje w "Zeszytach Uniwersytetu Szczecińskiego" to trudno nie cisnąć beki z dużej części polskiej nauki.

Ostatnio mojego kolegę rozpytywał na komisji doktorskiej, doktor habilitowany z Indeksem Hirscha równym 0 i z jedną zagraniczną publikacją gdzie w dodatku był wpisany jako piąty autor. Jest to śmieszne tym bardziej, że mój kolega, magister, rozpytywany przez tego "tytana" miał od niego wyższy indeks Hirscha.

To są właśnie realia naszej nauki - profesorowie, którzy w żaden sposób nie byli w stanie "sprzedać" własnych idei za granice. Już nie mówiąc o tym, że nawet nie podejmują prób publikacji po angielsku. Potem młodzi naukowcy wyjeżdżają, bo nie ma etatów i nowe kadry kształcą właśnie tacy ludzie.

Football news:

Highlight of the month: the Rangers forward scored from 50 meters (the farthest goal in the history of the Europa League). Gerrard says he's never seen anything more beautiful 😍
Mourinho on 3:0 with LASK: Difficult opponent, but Tottenham played so that the victory seemed easy
Stefano Pioli: Milan is not an ordinary team. He plays with less dedication after the Derby
Barca players - report on salary cuts: We are not going to put up with the violation of our rights by the club
Milan are 21 games unbeaten in all competitions. Next game - with Roma
A year ago, a forest was planted at the rival CSKA stadium. The author paid attention to the felling of trees
Conceisau about the refereeing of the game with Manchester City: I Apologize to the Portuguese referees after what I saw here