Poland

Rekordowa kwota za obraz Beksińskiego.

pokaż komentarz

@VolorFlex:
Prawdę mówiąc to ja mam pewną teorię co do wielomilionowych cen licytowanych na aukcjach.

Ja bym obstawiał, że grandziarze mają dokładnie zaplanowane robienie setek transakcji między swojakami dla nagłośnienia tego sztucznego obrotu handlowego. Jeden sprzedaje drugiemu zdjęcie ziemniaka, inny kupuje jakieś gów..nko w dizajnerskiej puszcze, czwarty coś tam, a wyliczone jest dokładnie, że setka grandziarzy upłynnia te wytwory "sztuki" między sobą na zerowej marzy, toteż i zerowym vat należnym, toteż i bez zbędnych podatków (nie po to grandziarze wymyślali stopnie ukrytych podatków, by sami nie potrafili tego ominąć).

I tylko ludzie patrzą z podziwem na bestię, przejęci są widokiem (szczególnie cen transakcyjnych) przesuwanym przed oczyma zadziwionych. A tam gdzie jest podziw to znajdą się też jacyś kolesie z większą kasą w pocie czoła wypracowaną w swojej niszy rynkowej. I gdy do głosu oprócz podziwu dochodzi chciwość, to jeden z drugim gotów jest zaryzykować swoje pół miliona, byle kupić "dzieło sztuki" i poczekać uczciwie, że może za parę lat cena wzrośnie. I to już mamy model pokrewny, gdzie grandziarze sypią wygranymi w trzy karty, przekrzykują się, przenoszą pliki gotówki z kieszeni do kieszeni i po godzinie takiego cyrku chodzi o to, aby wreszcie jakiś frajer podszedł, wspomógł pewniaka, który znów wygra i aby postawił swoje tysiąc złotych na pewną kartę.

I taki biznes, jeśli jest przez grandziarzy lepiej dopracowany, to nawet nie grozi, że po pierwszym bohomazie sprzedanym za milion towarzystwo rozbiegałoby się z gotówką frajera w ręku, wypatrując czy jakiś milicjant się nie zbliża z pałką lub chęcią podzielenia doli.

Football news:

Messi is in Barca's bid for the Cup game with Rayo Vallecano. Dest will not play due to muscle problems
Gerrard on Lampard's resignation: Chelsea have a history in this matter, so no surprises
Golovin about the nickname Tsar: Nothing more than a joke. This is necessary for the media and fans, but I am a football player
David De Gea: I try to be a leader for Manchester United. I have the experience of winning big titles here
It feels like we've been working together for 10 years! Chelsea stars say goodbye to Lampard
Bayern Munich have signed former Basel striker Oberlen
Tuchel will sign a contract with Chelsea for 1.5 years (David Ornstein)