Poland

Przychodnie nie przyjmują pacjentów i nie odbierają telefonów

 •  

  pokaż komentarz

  @voot: tylko że to prywatne leczenie w Polsce obejmuje leczenie pierdół. Bo nie ukrywajmy, że zabiegi typu leczenie zębów, wycinanie/wypalanie brodawek, laserowe korekcje wzroku, operacje plastyczne nosa itd - to są totalne pierdoły, gdzie koszt tego zabiegu prywatnie kończy się góra na paru tysiącach złotych, zaś ryzyko poważnych powikłań jest bardzo małe. Niedawno czytałem tutaj artykuł, w którym właśnie o tym była mowa - prywatne placówki sobie "pozgarniały" szybkie, dochodowe i mało ryzykowne zabiegi, zaś całą resztę ludzie robią państwowo. Żaden prywatny szpital nie oferuje w Polsce zabiegów o wysokim ryzyku powikłań czy długotrwałej hospitalizacji. Bogaty człowiek sobie pójdzie i zrobi licówki na zęby i tyle. Nowotwór i tak leczy w państwowym szpitalu.

  To co by realnie mogło pójść w setki tysięcy kosztów dla pacjenta - czyli pobyty na OIOM, leczenie nowotworów, przeszczepy organów itd - wykonuje się w 100% państwowo. A że wszystkie 'dochodowe' zabiegi niskiego ryzyka zostały zagarnięte przez sektor prywatny, to państwowy szpital nie ma na czym zarabiać.

  Uwierzcie, nie chcieli byście mieć 100% prywatnej służby zdrowia bo by was ni c$%@? nie było stać na leczenie czegokolwiek poważniejszego niż płytkie skaleczenie czy pypeć na dupie. A stawki ubezpieczeń zdrowotnych w jakimś sensownym pakiecie osiągały by kwoty porównywalne do miesięcznej raty za mieszkanie czy drogi samochód.

 • Football news:

  Maradona's manager: Diego didn't want to live anymore. He allowed himself to die
  Eder Sarabia: I hope Barcelona will once again be the team that made us enjoy football like no other
  Maradona is a major figure in the life of Director Paolo Sorrentino. He believes that Diego saved his life, and calls the Argentine his guide to the world of art
  Barca presidential candidate farre: I want Messi to become the honorary President of the club. He will stay
  Manchester United remain Interested in Dembele and may try to rent him from Barca in January
  Solskjaer compared Fernandes to Ronaldo: Bruno has the same influence on Manchester United. The team is more important to him than he is
  Villas-Boas on The Best: the Scandal that Tuchel did not enter the top 5 coaches. Bielsa won the championship