Poland

"Przeproście mamy, że was nie wyskrobały" skandaliczne słowa proboszcza

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe czy Jezus by tak powiedział do swoich wiernych? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @wojna: ksiądz nie jest Jezusem tylko człowiekiem i jak każdy człowiek też grzeszy od czasu do czasu, dlatego nie wiem czy wiesz, ale księża też się spowiadają, nawet papieże to robią.

   pokaż spoiler Po za tym nie wiem czy jego słowa to jakiś grzech i raczej nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jestembogaty: Jezus jadał z grzesznikami w przeciwieństwie do faryzeuszy którzy za jego podejście do tych ludzi, został przez nich zganiony. Nie zganił rownież samarytanki która żyła w z mężczyzna który nie był jej mężem.
   Ale nie o Jezusie tutaj mowa, tematem przewodnim jest ksiądz który podaje się za posłannika bożego, i taka osoba mowi do drugiej osoby, przeprosić mamy że was nie wyskrobały? No coś nie halo! Ksiądz powinien na nowo przeanalizować kazanie na górze i nie zasłaniać się tym że jest niedoskonały, wiec może mowić co mu ślina na język przyniesie.
   Jeśli słowo jest warte sykla, to milczenie warte jest dwóch.

  •  

   pokaż komentarz

   @wojna: Pan Jezus wziął bat i zlał tych, którzy profanowali świątynię Pana.
   Na przyszłość wypowiadaj się z dziedzin, które są Twoim „konikiem”, czyli masturbacja.

  •  

   pokaż komentarz

   ksiądz nie jest Jezusem tylko człowiekiem i jak każdy człowiek też grzeszy

   @Jestembogaty: Zawsze, qrwa, zawsze, gdy ksiądz coś odpierdzieli pojawia się ten tekst. Jak jest tylko człowiekiem, to zacznijmy go traktować jak zwykłego obywatela.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe czy Jezus by tak powiedział do swoich wiernych? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @wojna: No wiesz. Tyle lat minęło i przez te 2000 lat ludzie trochę mogli przeinaczyć słowa Jezusa. Coś mogli źle zrozumieć, coś pozmieniać specjalnie dla swojej korzyści, jakieś słowa pominąć no i poszło w świat. Można powiedzieć, że od dwudziestu wieków kościołem kierują grzeszni ludzie. Oznacza to jedno. Kościół jest sumą wszystkich grzeszników władających KK na przestrzeni wieków. Trochę się tego uzbierało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smog_Warszawski: Wchodzili do świątyni boga by sobie uczynić z niej miejsce zarobku. Kościół miejscem boga nie jest. Pełno tam bałwanów czy innych elementów kultu które podchodzą pod bałwochwalstwo, którym jak wiemy, bóg się brzydzi - mowi nam o tym 2 przykazanie.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest właśnie twarz Kościoła - starsi panowie ze wsi, którzy aby nie pasać przez całe życie krów jak reszta rodziny, poszli na księdza i osiągnęli awans społeczny. Tylko niestety, pochodzenie i zaściankowe poglądy tak łatwo z człowieka nie wychodzą, szczególnie jeśli reszta środowiska jest taka sama jak ty. I potem przychodzi zderzenie z rzeczywistością - młode pokolenie, które jeździ po świecie, zna języki i jest wykształcone kontra wiejskie chłopki roztropki w sutannach, które wciąż myślą, że ktoś ich będzie słuchał i traktował jak największych mędrców tego świata.

  •  

   pokaż komentarz

   @whiteglove: myślisz wobec tego, że aborcja jest ok, bo większość tak chce, no napewno będzie przeprowadzana tylko na niewykształconych płodach co nie. Skoro tacy wykształceni to dlaczego wola zabijać zamiast godzić się ze skutkami ubocznymi antykoncepcji. Dawaj wykształcony, liczę na odp

  •  

   pokaż komentarz

   @Cudaczny: ano tak myślałem. Wykształceni zaraz napiszą, że to nie zabójstwo bo ktoś tak uznał, bo przecież systemu nerwowego nie ma to nie czuje xd dawać językoznawcy, języka zabrakło?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cudaczny: Aborcja powinna być świadomym wyborem, nie na życzenie, ale wtedy gdy są uzasadnione przesłanki co do tego że:
   - płód jest uszkodzony (umrze po porodzie, albo już jest martwy w łonie kobiety, lub będzie niepełnosprawny do końca życia i nie zdolny do samodzielnej egzystencji)
   - zagraża życiu kobiety

  •  

   pokaż komentarz

   @whiteglove: To ksiadz z parafi do ktorej naleze i czepianie sie 90 letniego goscia nie jest fair, gosc postawil ten kosciol, stworzyl parafie. Nie zgadzam sie z nim w wielu kwestiach ale gdybym przyrownal go do swoich dziadkow to i tak ma lepsze i szersze spojrzenie na swiat.
   A tak pozatym to prosze wytlumacz mi dlaczego wyksztalceni ludzie z wielkich miast ida protestowac pod kosciol po wydaniu wyroku przez Trybunal Konstytucyjny. Jak oczerni Cie osoba A to idziesz zwyzywac osobe B?
   Zrzuccie sie na autokar do Wa-wy i krzyczcie pod trybunalem. Moge dodac, ze rowniez jestem za dopuszczalna aborcja eugeniczna w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia plodu ale nie ide dawac Jarkowi wymowki. Obudzicie sie za jakis czas gdy bedzie 30k zakazen dziennie i Jarek powie, ze sluzba zdrowia byla przygotowana ale opozycja wyprowadzila na ulice ludzi i sie pozarazali. Ten stary cwok rozgrywa was jak dzieci

  •  

   pokaż komentarz

   @ZabijamKury: abstrahując, że lekarzowi wystarczy w łapę dać by to napisał. Dla mnie bez znaczenia czy zabijemy już takiego 5 latka gdy nasze przypuszczenia się potwierdzą czy jako płód go wyskrobiemy. Naprawdę to trzeba mieć pod sufitem nierówno by chęć dupcenia się dla własnej przyjemności stawiać ponad życie. Są dwa skrajne przypadki, a reszta? Jest jakaś metoda oceny czy dziecko rodzi się z downem czy dopiero jak wyjdzie?

  •  

   pokaż komentarz

   @whiteglove: To jest twarz kościoła najbardziej znana, w szczególności osobom które do kościoła nie chodzą.

   Mam ambiwalentne podejście do mazania świątyń i zakłócania mszy świętych, ale na pewno jestem przeciwny protestom przeciw jezuitom lub dominikanom, którzy są trzy poziomy wyżej w sprawowaniu posługi i prowadzeniu rozmowy.

  •  

   pokaż komentarz

   starsi panowie ze wsi, którzy aby nie pasać przez całe życie krów jak reszta rodziny

   @whiteglove:


   Wielu ludzi pochodzi ze wsi i osiagnelo awans spoleczny, rowniez naukowcow i ludzi kultury. Jeden z glupszych komentarzy na wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   przypominam sobie żeby proliferzy robili burdy na ulicach w oczekiwaniu na wyrok

   @marek-wozniak-750: A kiedy była sytuacja, w której w pełni zliberalizowano prawo aborcyjne (czyli zadziałano w drugą stronę) i mieli do tego pretekst? Poza tym proliferzy (tzn. zwolennicy tortur i hipokryci) nigdy nie będą tak słyszalni z prostego powodu: są marginesem. 80% było za utrzymaniem kompromisu. Wygodnie jest udawać, że zmiana boli tylko mitycznych lewaków i smarkule, ale to zwykłe kłamstwo i wiedzą o tym nawet ci, którzy je powtarzają. Przeciwko tej zmianie są wszyscy poza klerem, oszołomami i fundamentalistami.

   Na pytanie nie odpowiedziałeś.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam wrażenie, że każda wypowiedź przedstawicieli kościoła ujawnia jak bardzo są oni oderwani od rzeczywistości i zrozumienia ludzi.
  Zachciało im się prawa ustanawiać a nie nauczać więc teraz przyjmą zasłużony wylew gniewu ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Readox: Nie może, bo to działa tylko w jedną stronę. Oni mogą Ciebie wyzywać, bo emocje, a Ty jeśli użyjesz wobec nich słowa niecenzuralnego, to już hejt, nienawiść lub inna fobia.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale zaraz zaraz. Banda oglpionych małolatów może lżyć księdza, a on nie moze odpowiedzieć sarkazmem

   @Readox: Ale zaraz zaraz, Kościół może wpływać na życie świeckich obywateli, niszczyć wolność sumienia w Państwie i ciągnąć hajs z moich podatków tylko dlatego, że ludzie, którzy nie wierzą w Boga dalej są zaliczani jako katolicy, bo kiedyś ktoś ich ochrzcił

   I nie możemy miec na to wpływu?

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna

Football news:

Ibrahimovic met with the Swedish national team coach in Milan
Тот Tottenham midfielder Winks scored from 49 yards. This is the 3rd result in the Europa League, all - in this draw
This miss will hurt all men: Molde player missed from half a meter and drove into the bar
Mikel Arteta: I am Very happy with Pepe's game against Molde. Arsenal played well overall
Napoli players came out in t-shirts with Maradona's name and number 10 for the Europa League match
Daniele Bonera: Milan is happy with the game with Lille and only regrets the result
Neymar on Maradona: You will always remain in our memory. Football is grateful to you