Poland

Prymas Polski: Kościół nie zmieni zdania.

 •  

  pokaż komentarz

  jasne, najelpiej komuś napisać że komentarz kompletnie obok tematu to jest "nie zrozumiesz".

  @secret_passenger: no tak, to było trochę niegrzeczne. Wybacz, to nie był wyraz lekceważenia wobec Ciebie, tylko po prostu mojego lenistwa - nie chciało mi się rozwijać tematu.

  żadnego? oh łał. no to zrozum że akurat wiele. z 10 przykazań spora część jest uniwersalna, ale NIE wszystkie (choćby 3 pierwsze - po co one komuś kto nie wierzy?)

  No ale ja nie rozmawiam tutaj o wierze.

  I ani jej nie bronię, ani nie podważam słuszności czy braku słuszności przykazań .Nie pochylam się tutaj nad tym tematem w ogóle.


  Zwracam tylko uwagę, dlaczego KK nie zmieni zdania w kwestii aborcji.

  Reszta, to po prostu poboczne wątki, które podobnie jak tamten cytat z wiersza, czy piosenki, nijak mają się do meritum tematu z artykułu.

  i tak dla Twojej wiadomości - nie, nie wywodzą się one z tradycji "judeo-chrześcijańskiej" bo w systemach prawnych starożytnych funkcjonowały praktycznie wszystkie (i jeśli mnie pamięć nie myli to całe tysiąclecia przed Chrystusem)

  Słuchaj ja tego nie kwestionuję (i wcale tego nie robiłam), więc nie musisz mi tych wiadomości przekazywać, bo to bezcelowe.

  Nigdy nie twierdziłam, że pozjadałam wszystkie rozumy, ale jakąś tam wiedzę mam. Cała religia chrześcijańska to jeden wielki cytat - całymi garściami czerpała z Bliskiego Wschodu, idea Boga i Lucyfera to wypisz wymaluj historia Ahura Mazdy i Arymana, pierwowzorem aniołów były pierzaste demony, cała Biblia to po prostu zniekształcona (jak w głuchym telefonie) kronika - na przykład słynna wieża Babel, to ziggurat który zawalił się z powodu błędów konstrukcyjnych i to nie bóg pomieszał ludziom języki, tylko budowali ją niewolnicy sprowadzania z podbitych krajów i właśnie dlatego że nie mogli sie porozumieć dobrze, powstały błędy w przekazywaniu poleceń inżynierów.

  itd. etc.

  ja to wszystko wiem, tylko po ch... o tym pisać? Cytaty wypowiedzi, które tu przytoczyłeś, to po prostu moje odniesienie się, do konkretnej wypowiedzi osoby z którą rozmawiałam. Nie prowadzę tutaj dyskusji na temat religii, bo jakiś czas temu ta tematyka mnie już znudziła. No chyba że ktoś powie/napisze faktycznie coś intrygującego, rzuci nowe światło na ten wątek, albo po prostu mnie to w jakiś sposób naprawdę zainteresuje na tyle że chce mi się o tym rozmawiać (ale podkreślam, dla mnie to trochę nudny temat).

  "Także ten", mam nadzieję, że obecną obszernością odpowiedzi, jakoś zrekompensowałam tamto wrażenie, że Cię lekceważę. Bo, serio, nie miałam takiej intencji.


  Natomiast wyrywanie z kontekstu jakichś zdań to też właściwie bez sensu. Nie rób więc tego, bo ja nawet nie wiem o czym Ty chcesz w ogóle ze mną rozmawiać. O ile chcesz.

 • Football news:

  Pape Bouba Diop, the author of Senegal's goal against France at the 2002 world Cup, has died. He was 42 years old
  Langle injured his ankle in Barca's game with Osasuna. 21-year-old Minghesa is the only Central defender without injuries
  De Gea injured his leg when he hit the post. He can return to the game against PSG on Wednesday
  Cavani was the second to score 3 (2+1) points for Manchester United, coming on as a substitute in the Premier League. Solskjaer did poker in 1999
  Antoine Griezmann: Barcelona want to be Champions. The path will not be easy
  Bruno scored 25 (15+10) points in the first 23 games in the Premier League. Best League result alongside Cole and Phillips
  Cavani has scored 253 goals in the top 5 of the Europa League since making his Serie A debut in 2007. Only Messi and Ronaldo have more in that time