Poland

Program ruchu liberate: kwota wolna od podatku jako 12x pensji minimalnej

 •  

  pokaż komentarz

  A poparcie społeczeństwa dla likwidacji tej instytucji jest zerowe.

  @Bounty: jesteś tego pewien? Bo gwarantuję Ci, że jak popytasz ludzi z małżeństwem kościelnym czy ich obchodzi ślub cywilny, to 99% (no dobra, 96%) odpowie, że ma to w dupie. I tak to chyba kościół wysyłał notę do USC, więc w ich życiu nie zmieniłoby się nic. Dla ludzi wierzących to ślub kościelny zawsze będzie "tym prawdziwym", a cywilny to tylko taki dokument dla państwa "bo podatki itp.".

  A dla niewierzących? I tu właśnie robicie problem. Bo ślub pełni rolę czegoś w rodzaju notariusza przy podpisywaniu umowy - jakaś duża instytucja/społeczność potwierdza umowę zawartą między dwojgiem ludzi. Ślub cywilny oznacza że, defacto, cała społeczność - wszyscy obywatele - odnotowują, potwierdzają i deklarują się, że od tej pory będą traktować te dwie osoby jako małżeństwo.

  Ja na przykład nie respektuję ślubów kościelnych, żadnej religii, bo nie jestem częścią kościoła, tak samo jak ślub pogański nic nie znaczy w kościele katolickim. Przy czym kościół nie zmusza mnie do tego, bym ich śluby akceptował. Poganie też nie zmuszają mnie, żebym respektował ich śluby, ani wyznawcy kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Więc dlaczego wy chcecie, żebym akceptował śluby, które wy sobie wymyśliliście?

  A że według was to nie część ideologii to już zwyczajne i bezczelne kłamstwo. Wszystkie śluby to ideologia, śluby nie istnieją w naturze.

 • Football news:

  Nepomnyashchy against reducing the RPL to 12 clubs: Russia is not ready to sacrifice a large number of fans
  Wolverhampton loan Willian Jose from Sociedad with a buy-out option
  AC Milan are close to loaning Tomori to Chelsea with a 20+ million euro buy-out option
  Spartak about fans convicted for fighting at Euro 2016: Fedun personally helped them financially
  Lewandowski updated the Bundesliga record by scoring 22 goals in the 1st round
  Flick on Bayern: Our goal is to stay on top
  Goalkeeper Alcoyano has 10 saves in the match with Real Madrid. Most of all in the season among the rivals of Madrid