Poland

Program Pomoc Żywnościowa. Rusza wsparcie dla rodzin o niskich dochodach

statystyki
Problem głodu i niedożywienia jest wciąż bardzo realny w Polsce – mówi Dorota Jezierska, wiceprezes FPBŻ

Problem głodu i niedożywienia jest wciąż bardzo realny w Polsce – mówi Dorota Jezierska, wiceprezes FPBŻźródło: ShutterStock

Po kilkumiesięcznym opóźnieniu rozpoczęła się dystrybucja paczek z artykułami spożywczymi dla rodzin o najniższych dochodach.


Są one wydawane w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020. Jest on współfinansowany z pieniędzy UE i skierowany do osób, których dochody nie przekraczają 200 proc. kryterium obowiązującego w pomocy społecznej. Wynosi ono 1042 zł dla osoby samotnej lub 1056 zł na osobę w rodzinie. To właśnie do nich trafiają paczki składające się z kilku artykułów spożywczych (minimum trzech), w tym m.in. kaszy, ryżu, mleka, konserw mięsnych, warzyw i owoców (otrzymują je średnio co dwa miesiące). Za ich magazynowanie i dystrybucję odpowiadają cztery organizacje partnerskie: Caritas Polska, Federacja Polskich Banków Żywności (FPBŻ), Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Polski Czerwony Krzyż, które za pośrednictwem współpracujących z nimi organizacji regionalnych i lokalnych rozdzielają paczki między potrzebujących. Z kolei rolą ośrodków pomocy społecznej jest kwalifikowanie do udziału w programie.

– Problem głodu i niedożywienia jest wciąż bardzo realny w Polsce. Wiele osób nie może pozwolić sobie na pełnowartościowe posiłki, bo często brakuje im pieniędzy na najbardziej podstawowe produkty – mówi Dorota Jezierska, wiceprezes FPBŻ.


Pozostało jeszcze 59% treści

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally