Poland

Problem z odmowami szczepień. Nawet prawnicy są tu ostrożni

pokaż komentarz

@PC86: Zobacz, tutaj masz w tym artykule mniej więcej o co mi chodzi:

"


Z jednej strony kodeks pracy w części dotyczącej zapewniania BHP w zakładzie pracy zobowiązuje pracownika do współdziałania z pracodawcą w tym zakresie, jednak z tych przepisów nie wynika obowiązek poddania się szczepieniu - przyznaje Katarzyna Siemienkiewicz, prawnik prawa pracy w Pracodawcach RP.

Zdaniem prawniczki odmowa szczepienia mogłaby być sankcjonowana (np. poprzez zwolnienie z pracy) dopiero wtedy, gdy zaistniałoby realne zagrożenie dla zdrowia lub życia innych pracowników i osób przebywających w szkole lub przedszkolu.

Wówczas pracodawca musiałby dodatkowo udowodnić, że pracownik, odmawiając przyjęcia szczepionki, działał na szkodę pracodawcy, co jest bardzo trudne do wykazania – komentuje Siemienkiewicz.


"

Czyli, że jakby się uparł mógłby tak zrobić papiery, zebrać takier argumenty i dane statystyczne, że by wymusił szczepienie się.

Natomiast na pewno jego podstawowym błędem byłoby wpisanie w papier, że zwalnia z powodu braku szczepień itd. Dlatego zrobili za porozumieniem a babka podpisała...

Football news:

Werner pro 1-0 with City: The best teams in England played. If Chelsea win the trophy, the season is a success
Tuchel on Guardiola and City: Chelsea deserved to win over the best coach and one of the best teams
Guardiola on de Bruyne's injury: It doesn't look good. He is in pain
Thomas Mueller: Flick didn't explain his decision, but neither should he. He spent a lot of energy for 1.5 years
Guardiola on 0:1 with Chelsea: It is not easy to beat a team that defends itself in the third
Tuchel on the victory over Man City: A very strong Chelsea game. Proud
Four Monaco players were infected with the coronavirus before the match with Bordeaux. Golovin - in the application for the game