Poland

Prezydent Chin żąda nowego świata

pokaż komentarz

Chiny nie reprezentują żadnych wartości wyższych, tylko prymitywny trybalizm i dążenie do władzy za każdą cenę. Ich cywilizacja jest stara, ale w porównaniu do łacińskiej bardzo uboga.

@Morthgar: USA nie reprezentują już cywilizacji łacińskiej, to raz.

Dwa, USA też nie reprezentują wartości wyższych, po prostu z liberalizmu uczynili narzędzie walki kultorowej i ekonomicznej, bo jeszcze 50 lat temu faktycznie byli najbardziej wydajni ekonomicznie i 90% świata marzyło o tym, żeby żyć w Ameryce. Nie przeszkadzało to jednak nigdy Amerykanom naginać czy wręcz łamać liberalizmu i praw człowieka dla własnych interesów, zwłaszcza w relacjach ze słabszymi państwami.

W prawie rodzinnym uznaje tylko małżeństwo monogamiczne oraz emancypację rodziny spod władzy rodu.
Jest cywilizacją niesakralną (czym różni się od cywilizacji żydowskiej i bramińskiej)z supremacją sił duchowych (czym różni się od cywilizacji turańskiej, bizantyńskiej, arabskiej i chińskiej).

@Kokabiel: dlatego przynależność USA do cywilizacji łacińskiej jest dyskusyjna, bo państwo coraz bardziej przejmuje tam władzę nad rodziną i zaczyna pełnić historyczną rolę rodu, a personalizm ustępuje odpowiedzialności zbiorowej, co widać po wszelkich pomysłach typu parytety, "biały przywilej" i wszelkim innym kategoryzowaniu społeczeństwa względem płci, koloru skóry, czy wiary.

Football news:

Antonio Conte: Inter were 15 points behind Juve before I arrived. We are developing
Zinedine Zidane: Real Madrid are good, they have regained their confidence. With Sociedad, we must play as we know how
Mourinho on 4-0 with Burnley: The victory was needed for the sake of the smiles of the Tottenham players. Happy with Bale
Bale after Burnley double: My form is coming back. We must work hard and not talk nonsense
Golovin scores points every 32 minutes in 2021 - best result in Ligue 1
Beckham on Messi and Ronaldo: These are the players we want to sign at Inter Miami
Arteta after 3-1 with Leicester: Arsenal are unacceptably low in the table. We need to improve the situation