Poland

Pracujący biedni i bezdomni w USA

pokaż komentarz

@Aokx: Główną winą jest giełda. Niestety, ale rada nadzorcza zawsze pilnuje nie tyle zysków, co rosnących zysków. Prezes, który osiągnie zyski, ale porównywalne z poprzednim rokiem to ma na głowie inwestorów i całą radę. Często też za to się wywala prezesów.

Jestem wolnorynkowcem i jednocześnie uważam, że giełdy są antyrynkowe. Stały się narzędziem w rękach funduszy inwestycyjnych, często, gęsto, głównych udziałowców sporej listy korporacji.

W filmie ładnie widać tego efekty. Zyski rosną, ludzie są zwalniani. Z punktu widzenia gospodarki to jest szkodliwe, bo kręci bata na przedsiębiorstwa. Ale one mają jeszcze Asa w rekawie w postaci np. Indii. Co prawda, do czasu, ale teraz liczy się zysk z dziś. Co będzie za 4 lata, czy 20 lat, tak samo nie interesuje inwestorów, jak polityków.

Football news:

Chelsea announced their withdrawal from the Super League last of the Premier League clubs
Six English clubs - Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal and Tottenham - intend to return to the Association of European Clubs (ESA) after they decided to withdraw from the European Super League
Super League does not give up: they promise to revise the format in order to return and save football further
Football belongs to the fans. Today, more than ever. Tweet of the day by Gerard Pique
AC Milan and Inter are withdrawing from the Super League
It turns out that Barcelona was not formally part of the Super League. Laporta is against her - and everything was planned in advance
Premier League clubs have abandoned the Super League under threat of suspension from national tournaments (The Guardian)