Poland

Polska kupi szczepionki przeciwko Covid-19 z Chin? Andrzej Duda rozmawiał...

  •  

   pokaż komentarz

   A w międzyczasie "załatwiła" nas Unia Europejska swoją "regularną" dostawą zamówionych przez nią szczepionek.

   @dwaemu: Pomijając drobny szczegół, że z 12 milionów szczepionek Moderny zrezygnowaliśmy

  •  

   pokaż komentarz

   Pomijając drobny szczegół, że z 12 milionów szczepionek Moderny zrezygnowaliśmy

   @Mario7400: Po pierwsze nie z 12 tylko z połowy tej sumy (6 milionów), po drugie przyszłyby one łaskawie dopiero w 2022 roku co w chwili obecnej niczego zupełnie nie zmienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @dwaemu: To jest opinia ministra. Moderna twierdziła ze dostawa miałaby być w drugim kwartale 2021. Przypomnę, ze podobnie rząd zrezygnował z zamówienia respiratorów w ramach unijnych zakupów, bo miały być późno (przełom lipca i sierpnia) i zakupił u kolegi pana ministra.

  •  

   pokaż komentarz

   @E-m-b-e: Według Moderny w II kwartale 2021, a nie na przełomie 2021/2022. Po drugie może to i tak nie ma znaczenia w sytuacji opóźnień - trwających zresztą ze 2-3 tygodnie, zamawiane teraz na boku szczepionki pewnie przyjdą jeszcze później niż te z których zrezygnowaliśmy, ale za to będą znacznie droższe niż przy okazji zakupów unijnych..

 •  

  pokaż komentarz

  Wyglada, jakby pis stracil caly instynkt samozachowaczy, nie maja szans wmowic emerytom, sluzbom, nauczycielom, swojemu szerokiemu elektoratowi, czy innej patologii, zeby sei zaszczepili szczepionka z... Chin (tak mati, to tam skad przypelz ten zly wirus)/
  Dwa razy sprwdzilem c zy ten niews to nie aszdziennik.

  •  

   pokaż komentarz

   Od roku wmawiają im, że to jeszcze tylko dwa tygodnie. Jeżeli nie potrafią liczyć, to czytać najprawdopodobniej też. Wychodzi na to, że myśleć też nie. Dadzą radę.

  •  

   pokaż komentarz

   @lubie_kiedy_mowisz_tak: To zagranie polityczne, choć nie najwyższych lotów. Ci którym robiliśmy laskę g... nam dali. To zwrot znów w stronę potencjalnego hegemona by coś ugrać. Coś na zasadzie, zagram jemu tak by był zazdrosny i sprawdzę czy mnie kocha. Ale niestety dyplomacja nie jest tak prostacko prosta i obawiam się że to zły kurs.

   A po drugie Chiny pamiętają nam wyproszenie Huawei z budowy 5G pomimo tego iż to dla nich pikuś. Bardziej chodzi o sam fakt.

  •  

   pokaż komentarz

   nie maja szans wmowic emerytom, sluzbom, nauczycielom, swojemu szerokiemu elektoratowi, czy innej patologii, zeby sei zaszczepili szczepionka z... Chin

   @lubie_kiedy_mowisz_tak: Ależ jak nie, jak tak? Wystarczy prosty argument: szczepionka prosto od producenta wirusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  pis już raz załatwił maseczki z chin, wynajęli nawet największy samolot do transportu, była telewizja. Wszystko wyszło pięknie z wyjątkiem maseczek bez atestu. Ale za to najdroższych, bo kupowanych po znajomości.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna

Football news:

Tuchel on the fight for the top 4: Everything is in the hands of Chelsea
Chelsea announced their withdrawal from the Super League last of the Premier League clubs
Six English clubs - Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal and Tottenham - intend to return to the Association of European Clubs (ESA) after they decided to withdraw from the European Super League
Super League does not give up: they promise to revise the format in order to return and save football further
Football belongs to the fans. Today, more than ever. Tweet of the day by Gerard Pique
AC Milan and Inter are withdrawing from the Super League
It turns out that Barcelona was not formally part of the Super League. Laporta is against her - and everything was planned in advance