Poland

Policjant za pobicie zatrzymanego pójdzie do więzienia?

pokaż komentarz

przy takich bzdurach to jest 30 minut. To nie jest morderstwo i żaden sąd nie będzie filozofował nad psem.

@niedorzecznik: oczywiście. czy mógłbyś orientacyjnie wskazać objętość akt i kwalifikację prawną czynu za jaki został skazany policjant? bo zdajesz się mieć wybitną wiedzę na temat tej sprawy.

@Wega_: zrozum, że stawki potrafią mieć ogromny rozstrzał. poza tym czasami prowadzenie sprawy w I i II instancji wbrew pozorom wychodzi taniej - bo nie musisz naprawiać czegoś, co ktoś wcześniej spieprzył.

czy 20k to dużo za poprowadzenie przeciętnej sprawy karnej, typu jazda po pijaku, może jakieś pobicie, czy groźby karalne? tak, to dużo. natomiast nie wiemy czy sprawa, o której mowa jest sprawą przeciętną. nie wiemy co jest w aktach, jaki jest stan faktyczny, jaki nakład pracy byłby niezbędny żeby ją skutecznie prowadzić. jeden istotny fakt, który tutaj wszystkim pomija - sprawa toczy się od "kilku lat". prawdopodobnie ma już 3-4 tomy lub więcej, z czego każdy mieści średnio ok. 250-300 kart. samo zapoznanie się z czymś takim na przyzwoitym poziomie, to już sporo czasu i energii.

podsumowując, aby zakończyć dyskusję w temacie:


czy 20k to duża kwota za zastępstwo w apelacji?
tak.
czy jest to kwota całkowicie oderwana od realiów rynkowych jeżeli chodzi o wycenę złożonych, skomplikowanych spraw, przez osoby posiadające odpowiednią renomę?
nie.

Football news:

Pogba on Jose's words about Solskjaer: He lost the match and wanted to talk not about the game, but about someone's dad. Very Mourinho-like
Herta went into quarantine with the whole team. Matches against Mainz, Freiburg and Schalke postponed
Benzema and Real Madrid are close to extending their contract until 2023
In 1936, the City was supposed to come to the USSR. The tour was approved by Stalin, but the organizer was shot
Petrzhela on Kudela's disqualification: A disaster! Black is black, and white is white. How else to say it?
Neymar was named the best player of the week in the Champions League
Fans turned to Agnelli with criticism of the reform of the Champions League: You will only increase the gap between the rich and the rest in the expectation that fans will sacrifice time and money