Poland

Pokażmy solidarność w pandemii. Zatrzymajmy się w piątek na minutę

Ten artyku czytasz w ramach bezpatnego limitu

Przez ostatni rok koronawirus głęboko przeorał życie Polek i Polaków. Wielu z nas zamknął w czterech ścianach mieszkań, pozbawił pracy, wywołał ogromną niepewność co do przyszłości.

Prawie 1,8 mln osób zachorowało, wiele wirus pozbawił zdrowia i życia. Pandemia pochłonęła 45 tys. ofiar, a to statystyka obejmująca tylko te osoby, u których wykryto wirusa. Mamy przecież najwyższą po II wojnie światowej śmiertelność wśród Polek i Polaków.

W tak trudnym czasie bardzo potrzebujemy solidarności, bo przez pandemię przechodzimy i będziemy przechodzić wspólnie.

Pokażmy, że jesteśmy razem.

Niech w piątek 12 marca, dokładnie o godz. 12, zapadnie w Polsce minuta ciszy.

Z powodu pandemicznych obostrzeń nie możemy w naturalny sposób okazywać sobie troski i bliskości. Pokażmy tą wspólną chwilą milczenia nasze współczucie i pamięć. To będzie hołd nie tylko dla ofiar pandemii, ale też dla walczącego o nasze życie personelu medycznego i dla nas samych, zmęczonych rocznym zmaganiem z koronawirusem.

Będziemy Państwu przypominać o tym przez cały tydzień, będziemy namawiać inne media do informowania o piątkowej minucie ciszy.

Solidarność potrafi uzdrawiać.

Bądźmy solidarni w pandemii.

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujce reportae i porady ekspertw w sprawach, ktrymi yjemy na co dzie. Do tego magazyny o ksikach, historii i teksty z mediw europejskich. Zrezygnowa moesz w kadej chwili.

Football news:

Kudela will challenge the 10-match ban for the conflict with Kamara. Czech lawyers believe that there is no evidence of racism
Vacancy Editor-in-Chief of the Betting section
UEFA can compensate St. Petersburg for the cost of hosting additional Euro matches
Solskjaer on Super League: Bad idea. You can not give the right to participate because of the name, you need to earn it
Now St. Petersburg will host as many as 7 matches of Euro 2020:3 games from Dublin were moved here. The audience will be in all the arenas of the tournament
Manchester United have been in contact with Ronaldo's agent about a potential transfer (Nicolo Skira)
Zidane on the rumors about the exclusion of Real Madrid from European competitions: Absurd. We have the right to play in the Champions League