Poland

Podobno najładniejsza trasa rowerowa w Polsce

pokaż komentarz

@ajsp: Ja się zgodzę, że materiał jest raczej kiepski i to z kilku powodów. Te podjazdy na początku nie są częścią trasy rowerowej - co zresztą widać na mapkach, które gdzieś tam pojawiają się w filmie. "Oficjalna" trasa na ten moment nie jest pętlą, choc oczywiście można sobie pętlę zrobić jadąc tymi podjazdami, ale można też przepłynąć z Niedzicy do Czorsztyna (lub na odwrót) gondolkami (zabierają też rowery) co też jest jakąś atrakcją - szkoda, że nie ma o tym mowy w filmie.

Niestety to straszenie podjazdami tylko zniechęca niedzielnych rowerzystów od wybrania się na tą trasę, a w oficjalnym biegu jest ona całkiem prosta z właściwie jednym podjazdem w okolicach Falsztyna (jeśli dobrze pamiętam), który to podjazd można ostatecznie i wypchnąć jeśli ktoś ma problem z podjechaniem.

Jechałem Velo Czorsztyn jakiś czas temu, z żoną w ciąży, która na rowerze siedziała może 2-3 lata temu i kilkoma znajomymi, którzy rowerów nie widzieli od lat, a sam ciągnąłem przyczepkę z dzieckiem i wszyscy daliśmy radę bez większych problemów. Jak dla mnie to jest trasa, którą właśnie trzeba promować jako łatwą i przyjemną - dla każdego, a nie mącić "10km cały czas pod górę!" i to na fragmencie, który częścią trasy nie jest.

A swoją drogą, to dla kogoś kto na rowerze jeździ cokolwiek więcej, to te rzekome 10km pod górę (mi z mapy wychodzi raczej 5km) gdzie mamy 200 metrów przewyższenia to nie jest też jakiś szczególnie stromy podjazd - ok, nie jest to zmarszczka i każdy to poczuje, ale w filmie wygląda jakby to było coś mega wyczerpującego.

Football news:

Ian Wright: it's a Pity Ozil isn't playing, but Arteta's tenacity is admired
Josep Bartomeu: it was Important to start a new era for Barca with Messi. The Interests of the club are above all
Spider-man is a Barcelona fan. Tom Holland photographed in a Catalan t-shirt
Neymar made the world team of 5 players. There is no goalkeeper in it
Zidane on Barca's reaction after Classico: Real Madrid are focused on their goals. I don't mind talking
Pep on winning the Champions League: I will try. I have already answered this question 250 times
Klopp on 2:7 from Villa: the Players reacted as I expected. They struggled and won two games