Poland

Po wyroku TK wysłałem SMS-y do kilkunastu polityków. Przestaliśmy się wstydzić

@secret_passenger:

Organizacje kościelne prowadzą:

Dla dzieci i młodzieży obciążonych ubóstwem: 92 domy dziecka, 27 domów matki i dziecka, 27 burs, 378 świetlic terapeutycznych, 30 centrów interwencji kryzysowej, 105 podwórkowych klubów, 257 ośrodków kolonijnych, 21 telefonów zaufania i 65 funduszów stypendialnych.
Dla osób starszych: 160 domów pomocy społecznej, 69 klubów seniora, 67 środowiskowych domów samopomocy.
Dla osób uzależnionych: 62 punkty konsultacyjne dotyczące problemów alkoholowych, 21 ośrodków terapii uzależnień dla dorosłych, a 10 dla dzieci.
Dla osób niepełnosprawnych: 116 wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, 108 warsztatów terapii zajęciowej oraz 18 zakładów aktywności zawodowej, 81 gabinetów rehabilitacyjnych, 16 centrów opieki dziennej i 34 ośrodki wychowawcze.
Dla bezdomnych: 302 punkty pomocy doraźnej, 286 punktów wydawania odzieży, 121 mieszkań chronionych, 61 schronisk dla kobiet i mężczyzn, łaźnie, przytuliska, ogrzewalnie i noclegownie.
Dla bezrobotnych: osiem centrów aktywizacji, 12 klubów integracji społecznej, sześć świetlic i 20 spółdzielni socjalnych (łącznie 82 dzieła).
Dla migrantów i uchodźców: 29 dzieł, w tym 15 diecezjalnych centrów pomocy migrantom i uchodźcom, dwa domy dla repatriantów oraz 12 innych ośrodków.

Ale skąd możesz o tym wiedzieć, lepiej napisać, że katolicy są źli, ale jak ktoś przyjmie Twą retorykę i skrytykuje ludzi z PZPR-u za mordowanie ludzi (choćby ks. Popiełuszko, czy katolika Pileckiego) to zapewne oburzysz się in powiesz, że to generalizacja?

PS: Co katolicy mają wspólnego z konstytucją podpisaną przez ateistę Kwaśniewskiego? Rozumiem, że to katolicy narzucili wszystkim konstytucję, która jasno określa, kto w świetle prawa ma prawo do ochrony życia?

Art. 38. Zasada ochrony życia. Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski podkreśla, że jest dumny z Konstytucji z 1997 roku, pod którą sam się wtedy podpisał.

Aleksander Kwaśniewski nie ma żadnych zarzutów do obowiązującej obecnie ustawy zasadniczej. Co więcej, jak zaznacza, jest z niej dumny.

Zabawne, że nie dawno sam krzyczałeś konstytucja i chwaliłeś lewicowy SLD za jej przyjęcie, a teraz już to wina złych katolików i nie dostrzegasz, że to politycy są odpowiedzialni za ten bubel prawny, zwany konstytucją. Rozumiem, że już konstytucja i praworządność nie są dla Ciebie najważniejsze i namawiasz do łamania jej? Bo dla mnie łatwiejszym rozwiązaniem jest poprawka konstytucyjna, która określi dozwolone przypadki aborcji, Ty zaś uważasz, że lepsze rozwiązanie, to łamanie prawa i krytykowanie katolików, że Kwaśniewski z dumą podpisał taką konstytucję...

źródło: bi.im-g.pl

Football news:

Neymar will extend his contract with PSG if the club sign Messi (Mundo Deportivo)
Lewandowski Pro Champions League: one win is not enough. Bayern are still hungry
Messi named best striker of 2020, Lewandowski named best nine (ESPN)
Lewandowski on the cancellation Of the Golden ball 2020: Many people know that I had the best season. I'm glad everyone saw it
City had a row with Porto over a report on the website: the Portuguese attacked Pep and Fernandinho, and Silva was accused of racism
Jose Mourinho: I'm 57, very young. I will train for another 10-15 years
Davis is named the best player in Canada in 2020