Poland

Plebiscyt "Książka Roku 2020" trwa. Ale bez książki Ziemkiewicza

 •  

  pokaż komentarz

  @Afrobiker: co do cen - czepiasz się. wyrzuć te dwie dziecięce pozycje, bo serio idziesz w zaparte.

  podałem wyżej liczby (ceny) najtańsza książka to 21 zł, najdroższa 25 zł. twór RAZa aktualnie jest sprzedawany za ok. 30 zł. trzea się postarać by kupić go za 50 zł jak pisałeś wyżej (ale ktoś może lubi przepłącać).


  czy to duże różnice czy małe? myślę, że w Polsce ludzie są przyzwyczajeni do cen książek w okolicach 25-30. ale tyle o cenie - bo ja tu nie widzę jakiejś wielkiej wartości w wałkowaniu tego. dane podałem wyżej (ja, nie TY).

  a muszę przyznać że ceny tych książek są dość śmieszne.

  proszę, nie rób kurtyzany z logiki. książki za 11-13 zł to KSIĄŻECZKI DLA DZIECI. ile razy mam powtrzać

  książki (pozostałe) z kategorii "bestseller" kosztują od 20 zł do 25 zł, co jest w miarę normalną ceną dla książki nie będącej w premierowej sprzedaży. w dodatku to nie są podręczniki, albumy, książki techniczne na licencji (tłumaczenia).

  Co do dodruku, skoro pierwszy nakład rozszedł się jak ciepłe bułeczki to chyba świadczy że książka jest hitem a nie szmirą [...]

  bzdura. pisałem to już DWA RAZY, ale skoro trzeba Ci tłumaczyć jak krowie na rowie, to napiszę trzeci:

  książka mogła się ukazać początkowo w bardzo małym nakładzie. potem zwiększono dodruk, a potem jeszcze dodrukowano co finalnie zaspokoiło popyt.

  możę to było (przykładowo) 5000, 3000, 4000?

  czy zatem książka o początkowym nakładzie 15 000 gorzej się sprzedała ob nie miała dodruków? NIE.

  Co do dodruku, skoro pierwszy nakład rozszedł się jak ciepłe bułeczki to chyba świadczy że książka jest hitem [...]

  znów nie. dopasowujesz wnioski pod tezę. to równie dobrze może świadczyć że wydrukowano za mało na początku bo pesymistycznie obliczono zapotrzebowanie.

  a "Fabryka Słów" to nie jest wielkie wydawnictwo, prawda? nie mogą sobie pozwolić by "przesterzlić"

  [...] a suchych danych nie znalazłem więc ciężko porównać wielkość nakładu [...]

  no to skoro nie znalazłeś to po co poruszamy się w krainie dywagacji? to tak samo jak z dodrukiem - Ty masz swoją wersję, a ja złośliwie przedstawiam inną możliwą wersję. do momentu gdy nie przdstawisz liczb, obie są tak samo prawdopodobne.

  I to nie ja nisko cenię Ziemkiewicza tylko twórcy konkursu bo to oni nazwali 2 książeczki dla dzieci tańsze niż paczka fajek bestselerami a książkę Ziemkiewicza wykluczyli z konkursu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  OMG.

  to po kolei:

  1. nie zrozumiałeś mojego przytyku. przeczytaj poprzedni mój komentarz jeszcze raz, to się zorientujesz o co chodziło z porównaniem RAZa i jego twórczości do Pucia.

  2. znów dywagujesz sobie na tmat tego co kto ceni, a kto nie. nie wieszy czy cenią, czy nie cenią. fantazjujesz sobie.

  3. kategoria "Bestseller" jak sama nazwa mówi musi mieć coś wspólnego ze sprzedażą. uważasz że nie ma tam miejsca dla książeczek dla dzieci? ja nie wiem jakie są kryteria, ale nie dziwi mnie to, że przy dużej sprzedaży taka książka się tam znalazła (a nawet dwie). coś Ty się książeczek dla dzieci uczepił? co Ci ten biedny Pucio złego zrobił?

  i proszę - zamiast Lennego weź postaraj się o polemikę na jakimkolwiek poziomie. ja tymczasem kończę, bo zaczynam się powtarzać, a to (powtarzanie się) jest bez sensu.

 • Football news:

  Thomas Mueller: Flick didn't explain his decision, but neither should he. He spent a lot of energy for 1.5 years
  Guardiola on 0:1 with Chelsea: It is not easy to beat a team that defends itself in the third
  Tuchel on the victory over Man City: A very strong Chelsea game. Proud
  Four Monaco players were infected with the coronavirus before the match with Bordeaux. Golovin - in the application for the game
  Chelsea reached the FA Cup final for the 8th time under Abramovich-a record
  Fernandinho caught Mount's face with his boot as he lay on the turf
  Ole Gunnar Solscher: The mistakes of the judges are a test. At Manchester United training, the referees deliberately make them