Poland

Plaga kradzieży metalowych wózków na zakupy. Sklep w Warszawie zamontował...

 •  

  pokaż komentarz

  co sie dzieje? wystarczy przejrzec komorki lokatorskie na nowych osiedlach. mieszkam blisko centrum handlowego i w co 3 komorce stoi wozek sklepowy

  •  

   pokaż komentarz

   w sumie to wózki mogą być przechodnie na parkingu, jeden na 5 sąsiadów powinien wystarczyć :D

   @pilot1123: Ależ oczywiście, w budynku w którym mieszkałem korzystaliśmy tak grupowo, tylko była ogólna prośba żeby odstawiać w to samo miejsce.


   Nawet nie wiem kto ten wózek tam pierwszy hmm... "sprowadził". ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @powaznyczlowiek: nie no, to janusze kradną go razem i kolektywnie korzystają, zwykle jest 1-2 na poziom parkingu i zostawiają go przy windzie potem. W większości nowych bloków tak jest, przynajmniej w tych co byłem.

  •  

   pokaż komentarz

   możesz po prostu kupić wózek

   @pilot1123:

   ja to jakiś p#[email protected]%@%nięty jestem, bo mi się cudze do łap nie klei... czasem się zastanawiam, czy w ogóle jestem Polakiem.

   @piwomir-winoslaw: Nie słuchaj go piwomir, takie kupne nie mają atestu, a hipermarketowy ma! :)))


   Będziesz szanował to lata posłuży... xD

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Ja to jednak jestem debilem - zostawiłem wózek po remoncie taki od wożenia płytek i paneli, używam wraz z sąsiadem do wożenia zakupów... nie ukradłem, nie nadaje się :) nie jestem j#[email protected] złodziejem.

  •  

   pokaż komentarz

   @pilot1123: jest inne dobre rozwiązanie, w moim bloku takie wózki (podobne kształtem ale ciut mniejsze od marketowych) zostały zakupione przez wspólnotę mieszkaniową (3 sztuki bo są 3 windy), maja swoje oznaczone miejsce w garażu, wszyscy mieszkańcy z nich korzystają i każdy po użyciu sumiennie odstawia je na miejsce. Nie wiem jak inni ale ja je czasami też przecieram i dezynfekuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomir-winoslaw: Witam uczciwego kolegę. Najstraszniejsze, że jak ktoś jest NORMALNYM, cywilizowanym człowiekiem, to się w Polsce czasem czuje jak w jakiejś dalekiej, wrogiej krainie.

   Dla złodziei piętnowanie, chłosta, a recydywistów powinni wieszać ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @pilot1123: Tu jest Polska - kraj złodziei i meneli. Sam widziałem osobiście jak patola zakupy nawaliła i przez miasto jechali. Zatrzymała ich ochotnicza milicja SM i po usłyszeniu: odwieziemy. Pojechali dalej. Wystarczy za zabranie takiego wózka poza wyznaczony obszar marketu dowalić karę 10tys lub sprawa za kradzież. I pokazywać to w tv żeby inni widzieli. A swoją drogą to takiej hołoty jak w Warszawie to nie spotkałem nigdzie w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: w miasteczku obok mojego rodzinnego zadupia jeden typek miał biznes (lody z budki) zaj$#%ł z biedry wózek i tam sobie trzymał wodę, nie krył się z tym - wózek był na widoku w centrum miasta, myślałem że jak biznes zwinie to wózek odda - chuj, nadal wózek jest widoczny doskonale - a MO ma to w dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szakallo: Możliwe. Wiem za to jedno, jak się spawa ocynk bez zabezpieczeń można dostać tzw. gorączki cynkowej. Kiedyś widziałem to u jednego spawacza. Wiem, że temperatury w tych procesach są różne, ale wiesz...

  •  

   pokaż komentarz

   @irolslozok: @irolslozok: koło 2006r. za czasów pierwszego Ziobry byłem aplikantem w prokuraturze w Warszawie. Trafiła do mnie sprawa właśnie takiego wózka. Trójka znajomych wracała o 4 rano i imprezy a pannie nogi odmawiały posłuszeństwa. kolegom nie chciało sie jej nieść wiec pożyczyli taki wózek. Może 100m od supermarketu Policja podniosła swoja skuteczność wykrywając przestępstwo w jego trakcie. Właśnie wtedy zostały wprowadzone przepisy o kwocie minimalnej od kiedy zaczyna się przestępstwo. I tutaj peszek wózek został wyceniony przez sklep na 400 PLN a przestępstwo zaczynało się gdzieś od 300 PLN (było to dawno wiec dokładnie nie pamiętam). Nie chciałem młodym ludziom bruździć w papierach. ( w sumie sam nie byłem o wiele starszy). Ile ja sie osiedziałem przed pokojem Prokuratora Rejonowego żeby dał mi budżet na ustanowienie biegłego to moje :). ale udało sie :) Dostali tylko grzywnę po 200 PLN

  •  

   pokaż komentarz

   @2muchetime: sklep użyczył wózka więc jego wartość nie ma znaczenia bo nie było kradzieży, nie było nawet przywłaszczenia bo nie ukryli go ani nie próbowali sprzedać. Było jedynie użycie niezgodnie z intencją użyczającego.
   To jest wykroczenie z art. 127. KW podlega karze nagany lub grzywny i jest ścigane tylko na wniosek pokrzywdzonego.

   To tak jak byś oddał samochód mechanikowi do naprawy a mechanik postanowił się nim przejechać.


   Nie ukradł bo mu go dałeś, ani nie próbował go sprzedać lub zatrzymać - gdy przejedziesz go odebrać to Ci go odda.
   Tyle, że nie pozwoliłeś się przejechać.
   Gdy na przejażdżce złapie go policja to najwyżej go wylegitymuje i zapisze jego dane (na wypadek gdyby pokrzywdzony jednak domagał się ukarania) ale go nie zwinie bo nie ma do tego podstaw.

   Ponieważ nie wiedziałeś, że coś takiego łapie się pod art. 127. KW to znaczy że raczej nie pracowałeś nigdy w prokuraturze, no chyba że tam tylko sprzątałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   Sklep mógł użyczyć klientowi sklepu. Tylko że oni nimi nie byli bo o tej godzinie sklep nie funkcjonował. idąc dalej. Na pytanie co zrobili by z wózkiem powiedzieli ze zamierzali go wynieść na śmietnik. Przeczytałeś za dużo książek i Ci się pomieszało :)

   Poza tym opowiadam historie a nie relacjonuje akta

  •  

   pokaż komentarz

   Sklep mógł użyczyć klientowi sklepu. Tylko że oni nimi nie byli bo o tej godzinie sklep nie funkcjonował.
   @2muchetime: a czy wózki były zamknięte w sklepie czy publicznie dostępne dla wszystkich na parkingu przed sklepem?

   Jeśli pozostawił je dostępne dla wszystkich chętnych to użyczył.

   Na pytanie co zrobili by z wózkiem powiedzieli ze zamierzali go wynieść na śmietnik.


   Czyli nie zamierzali zatrzymać ani sprzedać, a jedynie porzucić.
   Więc nie ma przywłaszczenia a jedynie samowolne użycie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zalp: @zalp: No to byłoby dyskusyjne, czy sklep użyczył wózka. Wózków użycza na czas zakupów. Tłumaczenie się, że pożyczyłeś wózek, aby odwieźć koleżankę (albo cokolwiek innego) to trochę tak jakbyś wsiadł to przypadkowego auta na ulicy i chciał się przejechać. Powodzenia w tłumaczeniu tego przed sądem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna

Football news:

Suarez passed a negative test for coronavirus and will return to the General group of Atletico tomorrow
Chelsea are ready to sell Ruediger and Tomori in the winter. The German was Interested in Barcelona
Çalhanoğlu for 7 years has scored 18 goals from free-kicks. Only Messi (36) has more players in the top 5 European leagues
Adrien Rabiot: we Didn't celebrate Ronaldo's 750th goal. Now is not the time for parties
Mourinho on Arteta: you have to be a good coach to work at Arsenal. If you're not good , you're not in the club
Ramos is unlikely to play against Sevilla. He can return to the game with Borussia
Neymar urged Messi to move to PSG last summer. He wants Leo to join the club in 2021