Poland

PKO Ekstraklasa: Arka Gdynia pokonała ŁKS Łódź

W meczu spadkowiczw z PKO Ekstraklasy Arka Gdynia pokonaa KS d 3:2 (3:0), cho szczeglnie w drugiej poowie gocie prezentowali si naprawd niele - informuje Onet.

Po poprzedniej kolejce wyjania si sytuacja druyn walczcych o utrzymanie. Zesp z odzi ju wczeniej straci nawet matematyczne szanse na utrzymanie, ale po wygranej Wisy Pock, taki sam los spotka Ark. W sobot to-Niebiescy chcieli za wszelk cen cho troch poprawi humory swoje oraz kibicw.

I trzeba przyzna, e postawione przed sob zadanie, wykonali, cho nie bez problemw. Ju w 2. minucie Arkadiusz Malarz pikn parad powstrzyma strza Marcusa Viniciusa, jednak po nieco ponad kwadransie by ju bezradny. Z lewej strony dorodkowa Adam Marciniak, a gow pik do siatki skierowa wanie Brazylijczyk. Uczci w ten sposb swj jubileuszowy 200. mecz w barwach Arki.

W 32. minucie Vinicius mg znw wpisa si na list strzelcw, ale uderzy nieczysto, a dobitka Mateusza Myskiego wyldowaa na poprzeczce. Arka dominowaa i mocno dya do podwyszenia prowadzenia. Ta sztuka nie udaa si jednak Maciejowi Jankowskiemu, a pniej do niespodziewanie do gosu doszli gocie i tylko znakomitej interwencji Pavelsa Steinborsa gospodarze zawdziczaj, e na tablicy wynikw nie pojawi si remis - relacjonuje Onet.

Ich odpowied bya jednak zdecydowana. Najpierw rzut karny skutecznie wykona Micha Nalepa, a po chwili pik do pustej bramki skierowa Jankowski i do przerwy gospodarze schodzili z bardzo solidn przewag.

KS nie rezygnowa i tworzy kolejne sytuacje, ale bardzo dobrze w bramce gdynian spisywa si Steinbors. Na kwadrans przed kocem doszo do kuriozalnej sytuacji. Po strceniu gow przez Carlosa Morosa pika zmierzaa do bramki, ale z linii wybi j jego kolega z zespou... Maksymilian Rozwandowicz i uchroni rywali od straty gola kontaktowego.

Ten przyszed jednak w 85. minucie. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej znalaz si ukasz Sekulski i strzaem pod poprzeczk da swojemu zespoowi drugie trafienie w tym meczu. Na wicej Arka ju jednak gociom nie pozwolia i wybronia trzy punkty.

Bramki: Vinicius (19.), Nalepa (41. karny), Jankowski (45.) - Corral (51.), Sekulski (85.)

te kartki: Myski - Guima, Klimczak

Arka Gdynia:Steinbors Zbozie, Danch, Helstrup, Marciniak Kopczyski, Nalepa Myski, Markiewicz (90. Bergqvist), Vinicius (69. Antonik) Jankowski (82. Zawada)

KS d:Malarz Wolski, Moros, M. Dbrowski, Klimczak Rozwandowicz Pirulo, Guima (46. Trbka), Srni, Ratajczyk Wrbel (46. Corral (71. Sekulski))

Football news:

Sanchez finished the match against Bayer, despite the injury
Solskjaer is the fifth coach with whom Manchester United reached the semi-finals of the European Cup
Manchester United are set to buy Sancho this summer despite Borussia's claim that he is staying
Shirokov beat the judge at an Amateur tournament: promised that # # # # # [vdarit] for a red card-and # # # # # [vdarit]
Brunu has scored 11 goals in 20 games for Manchester United. 7 of them were penalties
Lukaku has scored in 9 consecutive Europa League games. This is a tournament record
Konstantinos Tsimikas: Liverpool is the biggest club in the world. I supported them as a child