
Pocz¹tek 2021 roku w podatkach, to nie tylko estoñski CIT, podatek cukrowy czy ograniczenie ulgi abolicyjnej, ale tak¿e nowe zasady podatkowe zwi¹zane z brexitem.
Od 1 lutego 2020 r. Wielka Brytania nie jest ju¿ cz³onkiem Unii Europejskiej. Tym samym Wyspy sta³y siê „pañstwem trzecim". Towarzysz¹cy temu tzw. okres przejœciowy obowi¹zywa³ od 1 lutego 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. Podczas jego obowi¹zywania Wielka Brytania by³a traktowana jak pañstwo cz³onkowskie Unii Europejskiej. Oznacza to, ¿e wszelkie regulacje przewidziane w polskich przepisach dotycz¹ce pañstw cz³onkowskich, obejmowa³y podczas okresu przejœciowego tak¿e Wielk¹ Brytaniê.
Okres przejœciowy zakoñczy³ siê 31 grudnia 2020 r. Jak to wp³ynie na rozliczenia podatkowe PIT i CIT z podmiotami z Wielkiej Brytanii?
Zakoñczenie okresu przejœciowegoDok³adne warunki wspó³pracy gospodarczej po zakoñczeniu okresu przejœciowego zale¿¹ od treœci Umowy miêdzy Uni¹ Europejsk¹ a Wielk¹ Brytani¹. Z uwagi niedope³nienia pe³nej procedury ratyfikacyjnej jeszcze przed koñcem 2020 r., Komisja Europejska zaproponowa³a, aby Umowa podlega³a tymczasowemu stosowaniu – od ...
Artyku³ dostêpny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"
Oferta promocyjna: dostêp do treœci rp.pl ju¿ od 9,90 z³ za miesi¹c!
Wybierz najkorzystniejsz¹ ofertê i zyskaj dostêp do najwa¿niejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wy³¹cznie na rp.pl.
Dostêp do treœci rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treœci pochodz¹cych z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.