Poland

PiS obiecał im wodę, której wciąż nie mają. I tak głosowali na Dudę

pokaż komentarz

@Tolstoj-kot: zdecydowanie militarnie i dyplomatyczne Rosja ma o wiele silniejszą pozycję niż my. co do tego nie ma wątpliwości.

- wyludnienie to jednak i nasz problem. zapaść demograficzna jest faktem, a 500+ wcale tego trendu nie odwróciło (gorzej, nawet nie zahamowało!)


- jest zadłużony po uszy (czytaj obywatele są) - my może "nie po uszy" ale też jesteśmy. obywatele brali kredyty "pod korek" w czasach prosperity. idzie spowolnienie/kryzys, który po raz pierwszy od lat dotknie nasz kraj realnie.
budżet? kreatywna księgowość na razie ratuje nas przed progiem 60%, ale nowy sposób liczenia długu (jeśli dobrze kojarzę od kolejnego roku) pewne operacje ukróci i zbliżymy się bardzo niebezpiecznie do pułapu konsytucyjnego
- ze stanowiskami niepotrzebnymi to zgoda - podobno idą zwolnienia w budżetówce od sierpnia. głupio trochę że PiS nie wypychał ludzi na wolny rynek w czasach koniunktury, a zrobi to teraz - no ale "polityka"
- socjal socjalowi nie równy - część rodzin znacznie poprawiło swoją sytuację, ale w Polsce ma miejsce głupie rozdawnictwo i przejadanie pieniędzy a przy tym brak rozwiązywania problemów o jakich wspomniałeś (woda, smog, energetyka, służba zdrowia, szkolnictwo).

ostatnim rządem decydującym się na reformy był AWS, zapłacili za to taką cenę, że chyba nikt się nie odważy. szkoda. bo tak szczerze, bez odważnych decyzji nie mamy szans na wyjście z impasu.

Football news:

Sanchez finished the match against Bayer, despite the injury
Solskjaer is the fifth coach with whom Manchester United reached the semi-finals of the European Cup
Manchester United are set to buy Sancho this summer despite Borussia's claim that he is staying
Shirokov beat the judge at an Amateur tournament: promised that # # # # # [vdarit] for a red card-and # # # # # [vdarit]
Brunu has scored 11 goals in 20 games for Manchester United. 7 of them were penalties
Lukaku has scored in 9 consecutive Europa League games. This is a tournament record
Konstantinos Tsimikas: Liverpool is the biggest club in the world. I supported them as a child