Poland

PiS mści się za SKOKi. Akt oskarżenia wobec Kwaśniaka który wykrył tam przekręty

pokaż komentarz

Dziś Kwaśniak jako ofiara występuje w trwającym szósty rok procesie sprawców. Od 2018 r. z powodów proceduralnych sprawa musi zacząć się od nowa. W tym czasie z aresztu zwolniono zamachowca (dziś nie wiadomo, gdzie przebywa) i zleceniodawców.

Ale jednocześnie urzędnik zasiądzie też na ławie oskarżonych. Przekazanie do sądu aktu oskarżenia Prokuratura Regionalna w Szczecinie ogłosiła 21 stycznia. Razem z byłym szefem KNF Andrzejem Jakubiakiem i czterema innymi byłymi urzędnikami Komisji Kwaśniak ma odpowiadać za to, że za późno powołali zarządcę komisarycznego SKOK-u Wołomin i zawiesili działalność tej Kasy. Tym samym mieli dokonać "niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści".

O jaką korzyść chodzi, nie wiadomo. – Moja korzyść jest dokładnie wymieniona na kilku stronach obdukcji lekarskiej – podkreśla Kwaśniak i dodaje: – Gdy prokuratura ogłosiła, że kieruje akt oskarżenia, poczułem się odarty przez moje państwo z wszelkiej czci. Tak odpłacono mi za 30 lat pracy.


Z policjanta złodziej

SKOK Wołomin to nierozliczona do dziś jedna z największych afer finansowych ostatnich lat. Działająca w ramach systemu SKOK-ów kasa w Wołominie została opanowana przez grupę przestępczą, która zorganizowała system wyłudzania ogromnych kredytów. Do czasu zamknięcia działalności SKOK-u jego zobowiązania sięgnęły 1,5 mld zł.

To właśnie Kwaśniak wykrył nieprawidłowości w wołomińskim SKOK-u, w wyniku czego Piotr P., czyli główny podejrzany o wyłudzenia, opłacił bandytów, którzy skatowali wiceszefa KNF.

Football news:

Coach miner Castro about the Europa League: Ready to take on any opponent
Moreno has 6 goals in his last 5 games for Villarreal
Coach of Zagreb: In the matches with Krasnodar, we showed how good we are. Only the implementation needs to be worked on
Ole Gunnar Solskjaer: Manchester United are waiting for three important weeks, matches with Chelsea, Leicester. We are confident in ourselves
Gattuso on Granada: If Napoli were killing time like this, we would have been smeared in the press
Dzeko is Roma's top scorer in European competitions. He scored the 29th goal and beat Totti
Mikel Arteta: We got to give them two goals. Would hate to fly out of the Europa League