Poland

Paszport dyplomatyczny dla Polaka ze szpitala w Plymouth to kwestia godzin

  •  

   pokaż komentarz

   @MiedzygalaktycznyMors: @Kopite: @TurboBrajanusz: mózg to bardzo plastyczny organ, w wyniku uszkodzenia jego obszarów, funkcje przyjmują inne. Nie jest powiedziane, że przy stymulacji i rehabilitacji nagle się nie obudzi. Tymczasem sądy w UK skazały go na śmierć. W Polsce i w większości krajów tylko jedno przesądza o zgonie: śmierć pnia mózgu (a w wielu krajach przesuwają granice nawet dalej, są nad tym badania). Śmierci nie ma. Debilizmem byłoby to, gdyby Państwo Polskie nie chroniło własnego obywatela bez względu na granice.
   Swoją drogą, co to za humanitaryzm odłączyć wodę i żarcie? Śmierć z głodu to humanitaryzm? Żaden neurolog nie da głowy pod topór, że ten gościu nie jest świadomy.

  •  

   pokaż komentarz

   @zimny74: komu? Mi? Czy jemu? Śmierć mózgu w Polsce sprawdza kilku specjalistów i są procedury.
   Tutaj gość reaguje na bodźce. Lekarze tylko stwierdzili, że mózg jest uszkodzony więc ciul, nie warto walczyć, za dużo forsy będzie kosztował podatnika. W Polsce może trafi do jakiejś kliniki budzik dla dorosłych i kto wie czy za kilkanaście miesięcy nie będzie na chodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zimny74: Ty kosztów nie poniesiesz, takie kliniki są prywatne. Jedyny koszt jaki poniesiesz to transport polskiego obywatela do kraju i pobyt w szpitalu do czasu decyzji. Takie coś powinno być dla każdego obywatela, nie może być tak, że obce władze decydują o Twoim losie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sekularyzacja: A ty wiesz wszystko o tej sprawie z Faktu albo SuperExpressu, nie? Wiesz dokładnie na jakiej podstawie lekarze w UK podjęli decyzję o odłączeniu go od aparatury? Wy to myślicie, że to jeden lekarz od tak sobie podjął decyzje 'ok odłączać go, top kek XD' i go odłączają?

   Swoją drogą, co to za humanitaryzm odłączyć wodę i żarcie? Śmierć z głodu to humanitaryzm?

   Tu się zgadzam, powinni mu dać zastrzyk a nie pozwolić umierać w ten sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sekularyzacja: Ludzie w Polsce po udarach z częściowo uszkodzonym mózgiem są głodzeni na śmierć w stanie kiedy nie trzeba ich trzymać na kroplówkach a w tym przypadku nagle będą trzymać faceta po 40 minutach zatrzymania krążenia w specjalistycznych klinikach? No może jak się pieniądze ze zrzutek będą zgadzały...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kopite: to jest przepiękne. Teraz cały resort staje, wszystkie zadania codzienne idą w kąt, bo mamy tutaj zakrojoną na szeroką skalę akcje PRową. Dumnie pierś wypną do orderu i zaimponują swoją siłą maluczkim. Co to oni nie potrafią załatwić patrzcie wszyscy.

  •  

   pokaż komentarz

   @TurboBrajanusz: czytałem wywiad z lekarzem od fundacji budzik to mówił ze ten typ sam oddycha, nie jest pod aparaturą podtrzymującą oddech. Ma k?%#%sko zniszczony mózg ale oddycha, stąd jest jakaś tam minimalna szansa powrotu. Akcja trochę za duża moim zdaniem, ale kto wie jak to się potoczy.

  •  

   pokaż komentarz

   ynu jeśli serce nie pompuje 45 minut to mózg jest martwy jak duce.
   Na 101%
   Żaden budzik tu nie pomoże

   @xionze:

   Ludzie w Polsce po udarach z częściowo uszkodzonym mózgiem są głodzeni na śmierć w stanie kiedy nie trzeba ich trzymać na kroplówkach a w tym przypadku nagle będą trzymać faceta po 40 minutach zatrzymania krążenia w specjalistycznych klinikach? No może jak się pieniądze ze zrzutek będą zgadzały...

   @Halladin: Typowi ode mnie z pracy na treningu MMA "kolega" zmiażdżył krtań podczas duszenia. Z godzinę od zdarzenia do szpitala. Udar, niedotlenienie itd. półtora miesiąca śpiączki farmakologicznej bez gwarancji obudzenia.

   Po 3 latach rehabilitacji sam może chodzić (oczywiście ciągle ma drżenie rąk i niepewny chód). Pracuje sobie zdalnie (inżynier magister więc nie było problemu z jakimś part time z orzeczeniem) i wcale nie wygląda jakby wolał odłączenie od maszyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sekularyzacja: Odstaw psychodeliki i będzie lepiej. Kilku lekarzu uznało, że nastąpiła śmierć mózgu. Facet powiedział, że jeśli do tego dojdzie to prosi, aby go odłączyć od aparatury. Jego rodzina z Anglii popiera jego prośbę, ale nagle odzywa się dawna rodzina z PL, która w wierze katolickiej chce go trzymać przy życiu na siłę. Super ma życie - leżysz i się nie ruszasz. Gorszej kary dla człowieka nie ma. Tutaj śmierć jest nagrodą.

 •  

  pokaż komentarz

  Roztrząsają się nad człowiekiem, który w zasadzie już umarł. Organizują specjalny przelot, trwonią bezsensownie środki.

  Tymczasem wczoraj zmarło 419 osób na covid i jakoś rząd niezbyt rzuca pomysłami z rękawa jak to zminimalizować...

 •  

  pokaż komentarz

  Znowu "katolicy" co nawet nie rozumieją jak ich wiara działa. Jeżeli mózg już umarł i bez aparatury już nigdy człowiek nie będzie mógł żyć to można go odłączyć, opinia Kościoła jest taka sama. Ale matka 45 latka to musi być jakaś stara baba co sobie nie wyobraża, że jak to tak, ma być naturalna śmierć bo tak Bóg chciał.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale co taki paszport daje w związku z leczeniem? Nietykalność, czyli technicznie lekarz nie będzie mógł zabiegów przeprowadzać?

  BTW w krajach gdzie rząd dba o obywateli wygląda ta tak. Np w Austrii:


  Kraj ma kontenery/pody lotnicze, które są OIOMem. Ładują taki pod na rejsowy samolot do regionu gdzie gdzie życie obywatela jest zagrożone. Obywatel jest ładowany do podu i wraca następnym rejsem lub czarterem do kraju. Koszty są pokrywane z kasy ubzepieczeniowej.
  Tak, że panowie długoPiSy, tak to się robi jak rząd reprezentuje obywateli i naprawdę dba o zdrowie i życie, a nie tylko na pokaz

  •  

   pokaż komentarz

   @tenex: fanie, tylko ze w Anglii lekarze by go nie wydali ze szpitala, bo nie musza, a wyrok tamtejszego sadu zapadl, ze szpital ma racje, trzymajac go na smierc glodowa.
   Gdyby byl swiadomy, to owszem, moglby sam zwiac i po problemie.
   W obecnej sytuacji jedyna opcja to uzycie immunitetu dyplomatycznego, bo wtedy angielskie prawo nie bedzie mialo do niego zastosowania.
   W kazdym innym przypadku zostalby w szpitalu az do smierci glodowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks: On prosił, ze w przypadku gdyby stał się warzywem, żeby odłączyć go od aparatury. Wszyscy z jego rodziny w PL działają przeciwko jego słowom, ale za to zgodnie z wiarą katolicką, w której ONI byli wychowani.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7