Poland

"Paranoja", "koszmar". Rodzice przerażeni tym, co dzieje się w szkołach

pokaż komentarz

Efekt taki ze one dalej byly "do tylu" ze scislych a ja z humanistycznych - ale "zadanie domowe" mial kazdy zrobione - Temu to mialo sluzyc?

@gorzki99: w szkole nie ma miejsca na zbytni indywidualizm. Wyobrażasz sobie, że ktoś będzie musiał rozwiązać zadanie domowe (bo jest głąbem i potrzebuje żeby umieć chociaż na to 2), kto inny dostanie ambitniejsze a kto inny wcale? Od razu będzie że ten faworyzowany, ten siaki a ten taki.

Mozesz mi wyjasic po jaka cholere uczylem sie na pamiec wierszy

@gorzki99: żeby ćwiczyć pamięć. Równie dobrze można zapytać po co ćwiczyć fikołki jak po wyjściu ze szkoły nigdy fikołków nie robiłem, po prostu sprawność ciała ćwiczona była. Podobnie z pisaniem liter (pisałeś kiedyś K z tymi wykrzywulcami?), chodzi o wyrobienie ręki a nie to że będziesz tak kiedyś pisał.

lub np ilosci ton eksportowanych zboz w danych latach? (8 klasa podstawowki geografia).

@gorzki99: być może po to żeby mieć pojęcie o skali (czy to są miliony, czy setki czy miliardy ton rocznie) zjawiska albo to przykład nauczcie się czegokolwiek, bo tak.

Wiadomo ze latwiej jest zadac "zadanie domowe" niz samemu przekazac tak zeby dziecko zapamietalo

@gorzki99: przekazać jednemu dziecku czy 5 dzieciom to nie problem, przekazać 25 (no bo tyle mają klasy +/- chyba, że to moja bańka?) jest już trudniej. Już pomijam, że proces uczenia się wymaga powtórek, rzeczy typu "one shot learning" to wyjątki.

albo co lepiej SAMO CHCIALO Z CIEKAWOSCI w domu zglebic temat.

@gorzki99: Takich ludzi, co wynika z mojej obserwacji, jest bardzo mało a takich co interesuje wszystko to już chyba wcale nie ma. Dodaj do tego że cała klasa idzie z materiałem i każdy musi mieć przynajmniej minimalną wiedzę. Niestety szkoła jest obowiązkowa i amen. Nauczyciel ma dowieść całą gromadkę w miarę nauczoną i działa w ten sposób żeby to zrobić.

Robie wiecej niz wymagane minimum dzieki temu w 2 lata mialem 2 podwyzki (a nie zarabiam zle) i dobre ulady z pracodawca (np. potrzebuje wolne to dostaje itp)

@gorzki99: no, a w państwowej szkole dostajesz za wysługę lat a nie za ogarnianie, więc po co się starać? Utopia socjalistów i komuno wróć :)

Nie mam natomiast gwarancji pracy, trzynastki, rocznego urlopu, 18h tygodnia pracy wolnych wkacji i ferii itp itd

@gorzki99: brzmi fajnie, ale wolnymi wakacjami i feriami się nie najesz, więc jak jesteś młody i coś umiesz to wolisz jednak pracować te 40h w przyjaznym korpo bez gówniaków i rodziców za normalną stawkę która w dodatku może urosnąć jak jesteś ogarnięty. Do tego dostanie urlopu w roku szkolnym nawet na dzień jest bardzo ciężkie. Z etatu jak robisz dobrze (ale nic poza minimum) też nie mogą Cię wylać, tz. mogą ale idziesz do sądu pracy i wygrywasz.

Football news:

Increasing selfishness and greed is the last thing the world needs right now. UEFA Vice-President on the European super League
Juve responded to Barca Pro 🐐 : We will bring you a real one at the camp Nou
Lampard thinks Messi is better than Ronaldo: I Choose Lionel because of pure, natural talent
He really wanted to play football, but he knew that he would not become a professional. Then he wrote a book about his favorite game
Structurally, Juve and Barcelona are very similar. Koeman won the case, and Pirlo smartly explained the tactics after the match
Alex telles has contracted the coronavirus
Dietmar Hamann: Manchester City have reached the ceiling under Guardiola. He is still in charge thanks to his achievements at Barca