Poland

Opiekuje się 80-letnią mamą z koronawirusem. Nie otrzymał żadnej pomocy

pokaż komentarz

W bogatszych Niemczech każdy chory normalnie dostaje się do szpitala, przychodni specjalistycznej, lekarza rodzinnego. Robią badania profilaktyczne, normalne operacje (planowe i te nagłe). Informacja z pierwszej ręki od przyjaciół mieszkających od ponad 30 lat w Berlinie.
W biedniejszej Ukrainie nie ma kolejek do szpitali zakaźnych, przyjmują każdego kto ma covida i objawy. Lekarze specjaliści przyjmują normalnie, interniści też, każdych obostrzeń, teleporad - nikt o tym nawet nie słyszał. Informacja od Ukraińca polskiego pochodzenia mieszkającego na stałe na Ukrainie, pracującego na stałe w Polsce, mającego ojca chorego na covid w dużym mieście ukraińskim.
W Polsce... co będę pisać, wszyscy sami widzą. Najlepiej jak starsi, chorzy, kalecy poumierają po cichu w domach czy na ulicach - bo to i emerytur czy rent płacić nie trzeba, i za leki refundacja niepotrzebna i służba zdrowia mniej obciążona. Same zalety dla władzy. Jeśli to nie jest cicha eutanazja robiona przez polski nierząd, to co to jest?

Football news:

Cavani scored 3 (2+1) points, coming on as a substitute in Manchester United's match with Southampton. He has 3 goals in 5 games in the Premier League
Solskjaer about the comeback against Southampton (3:2): Manchester United never give up - this is a feature of the club
Koeman about 4:0 with Osasuna: an Important win, I'm happy. Barcelona can't afford to lose any more
Milan have scored in 29 consecutive Serie A games. This is a repeat of the club record of 1973
Messi dedicated the goal to Maradona, showing a newells old boys t-shirt
Clarence Seedorf: if Barcelona sign Depay, so much the better for them. One of Europe's top talents
Maradona's doctor is under investigation for Diego's death. His home and clinic were searched