Poland

Od wydania wyroku TK w sieci wzrost zapytań o apostazję

pokaż komentarz

@IrracjonalnaProweniencja: rzymianie?

czarna mafia


Przeceniasz możliwości kościoła na obecny moment. Czasy się zmieniły, zmienili się ludzie. Obecność religii w życiu przeciętnych Polaków zanika.

Ma to związek tak samo z laicyzacją społeczeństwa jak i z wewnętrznymi problemami samej instytucji. Czy faktycznie sądzisz że jeśli by miała wpływ na coś to pod kościołami zbierały by się dewastujące je grupy szurów?

Kościół nie jest na tyle elastyczny by dostosować się do zmieniających czasów. O ile kiedyś był kojarzony z patriotyzmem (o ironio to jego jedyny punkt zaczepienia z społeczeństwem) tak dziś sam wygasza te więzi na rzecz "kościoła globalnego", "nadstawiania policzka" i "powszechnej miłości". Bo jak wiadomo ludzie się wzajemnie kochają i szanują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aby mógł coś zmienić musiał by zacząć ściągać misjonarzy z Afryki i na nowo starać się ewangelizować. Tu w Polsce, w centrum Europy. Być może wrócić do metod staromodnych i wskrzesić inkwizycję.


Wyobrażasz to sobie w obecnych czasach? Ja, jakoś nie.

Ryba psuje się od głowy. Kościół to skostniała instytucja, zatrzymana w czasie, przejrzała. Kto wierzy to jego sprawa, kto nie to też jego sprawa.

Paradoksem jest że nie musisz nic robić by ją "pokonać".


Nie musisz skandować, brudnych haseł, nie musisz bić i zabijać księży, nie musisz nawet na nich pluć w internecie. To tworzy tylko reakcję (zresztą słuszną).

Twoja niewiara jest twoją siłą. To kościół musi wyjść do ciebie by cię przekonać (z tego co widzę mu się nie udaje). Czy on ciebie do czegoś zmusza? Nie ma większej siły do tego bo działa tak jak inne organizacje.


Kościół to ludzie, o czym zapomnieli sami urzędnicy nimi zarządzający. Nie ma ludzi, nie ma kościoła. Kurtyna.

Football news:

Goodbye, Dad Buba Diop. Thanks to you, I lived the most memorable tournament of my childhood
Nuno about 2:1 with Arsenal: We played amazing, very proud. Jimenez recovered
Arsenal scored 13 points in 10 opening matches - the worst result in 39 years
West Brom can be bought by us investors. The Chinese owner of the club wants 150 million pounds
Lampard on Mourinho's words about ponies: You have Kane, Son, bale and alli. We are all fighting to win the Premier League
Mourinho on winning the Premier League: Tottenham are not in the race, because we are not a horse, but a pony
Laurent Blanc: I will return to football, but in children's. Now coaches are being asked to increase the cost of players, I don't like it