Poland

Od 2030 roku Volvo tylko z autami elektrycznymi. Kupno wyłącznie przez internet

W ostatnim okresie coraz więcej znanych firm motoryzacyjnych deklaruje przejście do końca dekady wyłącznie na sprzedaż samochodów napędzanych elektrycznie. Taką strategię zapowiedział już Ford, a także koncern Jaguar Land Rover.

W Volvo tylko elektryki

Teraz do grupy firm zapowiadających proekologiczne rozwiązania dołączyło Volvo, które obecnie jest własnością chińskiego koncernu Zhejiang Geely Holding Group.

Firma poinformowała o planach, zgodnie z którymi od 2025 r. 50 proc. oferty producenta będą stanowiły auta elektryczne, zaś druga połowa składać się będzie z samochodów o napędzie hybrydowym.

Czytaj także: Kia pozbywa się z nazwy członu "Motors", stawia na auta elektryczne

Z kolei od 2030 r. wszystkie auta marki Volvo będą dostępne wyłącznie w wersjach napędzanych elektrycznie. W związku z tym do końca dekady w ofercie Volvo ma się pojawić zmieniona linia aut, najbliższym nowym modelem elektrycznym będzie C40.

Håkan Samuelsson, szef Volvo zaznaczył w komunikacie, że konieczność przechodzenia na pojazdy zeroemisyjne widzą coraz wyraźniej nie tylko producenci aut, ale także ich nabywcy. Menedżer przyznał, że przejście na napęd elektryczny będzie kosztowało firmę nieco wysiłku, nie będzie to jednak rewolucja w procesie produkcji samochodów.

Elektryczne Volvo tylko w sieci

Wraz z planami wprowadzenia pełnej oferty aut elektrycznych Volvo zapowiedziało zmianę sposobu dystrybucji swoich pojazdów.

Koncern poinformował, że wszystkie samochody elektryczne tego producenta będzie można kupić wyłącznie przez internet, za pomocą specjalnej platformy.

W komunikacie zaznaczono, że kupując elektryczne Volvo przez internet, klient otrzyma wygodny pakiet usług, obejmujący m.in. serwis, gwarancję, pomoc drogową, opcje ładowania w domu, a na wielu rynkach – także ubezpieczenie.

Według zapowiedzi w swoim flagowym sklepie internetowym firma radykalnie uprości proces składania zamówienia na elektryczne Volvo i zmniejszy liczbę kroków potrzebnych do przeprowadzenia tego procesu. Z kolei Care by Volvo, do niedawna znana jako usługa abonamentowa Volvo Cars, zostanie przekształcona w rozszerzoną i wygodniejszą ofertę dla klientów.

Czytaj także: Apple będzie produkować autonomiczne samochody. Partnerem Hyundai-Kia

Zgodnie z planem 2,4 tys. salonów Volvo funkcjonujących obecnie na całym świecie będzie działać nadal jako punkty wsparcia i obsługi klientów marki.

W roku obrotowym 2020 Volvo Car Group odnotowała zysk operacyjny w wysokości 8,5 mld SEK (14,3 mld SEK w 2019 r.). Przychody w tym okresie wyniosły 262,8 mld SEK (274,1 mld SEK). W całym 2020 r. światowa sprzedaż osiągnęła poziom 661 713 (705 452) samochodów, co oznacza spadek o 6,2 proc. w porównaniu z 2019 r.

W grudniu 2020 r. firma Volvo Cars zatrudniała ok. 40 tys.pracowników w pełnym wymiarze czasu pracy. Siedziba główna Volvo Cars, dział rozwoju produktu, marketingu i administracji znajdują się w Göteborgu w Szwecji. Siedziba główna Volvo Cars w APAC znajduje się w Szanghaju. Główne zakłady produkcyjne spółki znajdują się w Göteborgu (Szwecja), Gandawie (Belgia), Karolinie Południowej (USA), Chengdu i Daqing (Chiny), natomiast silniki produkowane są w Skövde (Szwecja) i Zhangjiakou (Chiny), a elementy nadwozia w Olofström (Szwecja).

Football news:

Leicester and Southampton played out the FA Cup semi-final. This will be English football in the Super League
Tottenham sacked Mourinho
Koeman will remain Barcelona coach. Laporta will support him after winning the Spanish Cup
The idea of a Super League is more than 20 years old. Let's briefly tell its story
Ferdinand on Super League: This is a war against football, a disgrace. A closed institution for big shots. This is just business
Is this what our dream changes look like?
Sanya about the Super League: I'll finish watching football. This is not the football I know