Poland

Obowiązkowe ćwiczenia. Armia wezwie nawet 200 tys. rezerwistów

 •  

  pokaż komentarz

  jak można ze sobą samym wytrzymać wiedząc, że się jest tchórzem? Permanentne poczucie swojej niskiej wartości, czy raczej nitschowski resentyment i opowiadanie, jaka wartością są faktyczne słabości?

  @uirapuru: Jesteś tak bardzo przywiązany do swoich wartości, że nie jesteś w stanie pojąć innej perspektywy, to zrozumiałe. Jak dla mnie tchórzostwem jest raczej maszerowanie razem z tłumem w imię nauczonych idei, bez zdolności do kwestionowania i samodzielnego myślenia. Ciekawe, że odwołałeś się do Nietschego, który właśnie znakomitą większość żołnierzy określiłby mianem untermenschow, niezdolnych do stworzenia własnego kręgosłupa moralnego, przez co wymagających "opieki" tych, co taką zdolność posiadają.

  Walcz sobie o co tam chcesz i ja nie będe miał z tym problemu. Ale jak będziesz walczył przeciw mnie, albo chciał mnie zmusić do walki razem z tobą, to ja i wielu mi podobnych będzie się bronić.

 • Football news:

  Çalhanoğlu for 7 years has scored 18 goals from free-kicks. Only Messi (36) has more players in the top 5 European leagues
  Adrien Rabiot: we Didn't celebrate Ronaldo's 750th goal. Now is not the time for parties
  Mourinho on Arteta: you have to be a good coach to work at Arsenal. If you're not good , you're not in the club
  Ramos is unlikely to play against Sevilla. He can return to the game with Borussia
  Neymar urged Messi to move to PSG last summer. He wants Leo to join the club in 2021
  Laporta on Messi's future: This is Barca's priority. I don't think Leo only cares about money. All the clubs in the world want to get it
  The first conference League final will be held in Tirana on 25 may 2022