Poland

Nowa sieć dyskontów w Polsce, Vollmart otwiera pierwszy sklep w Siedlcach

Nowy sklep znajduje się w Siedlcach przy ulicy 3 maja 60. Firma informuje, że klienci będą mogli znaleźć w nim produkty „przynajmniej o 20 proc. tańsze niż w innym sklepach”.

Celem sieci ma być także „zapewnienie mieszkańcom prawa do zakupu dobrej jakości towarów w najkorzystniejszych cenach”. Jak to możliwe? Vollmart uzasadnia, że koszty m.in. gazetek, spotów reklamowych czy drogiego wyposażenia sklepów nie będą przerzucane na klientów, dzięki czemu ceny artykułów będą mogły być niższe.

- Zaczynamy w Siedlcach, a naszym celem jest zbudowanie sieci korzystnych cenowo i przejrzystych w swoim modelu działania nowoczesnych hard dyskontów. Kolejne sklepy Vollmart powstaną w miastach liczących minimum 50 tys. mieszkańców. Następnym etapem będzie ekspansja na rynki zagraniczne. Dzięki temu produkty polskich producentów zyskają szersze rynki zbytu i kanały dotarcia do nowych klientów – komentuje Wiktor Sawosz, właściciel Vollmart oraz Brand Distribution Group.

Sklep typu hard dyskont oferuje produkty od polskich i zagranicznych dostawców, również lokalnych i regionalnych. W ofercie ma być blisko 1200 pozycji, które stanowią podstawę codziennych zakupów.

- Produkty oferowane przez Vollmart podlegają stałej kontroli, a w naszej ofercie pozostaną tylko te, które spotkają się z odpowiednim zainteresowaniem klientów. Posiadamy kompetentny Dział Zakupów, mamy własną strategię współpracy z dostawcami oraz stosujemy dynamiczną analizę cen i ruchu towarów - wylicza Joanna Weronika Bielecka, manager działu zakupów Vollmart.

Do kogo skierowana oferta

Pytana przez nas, do kogo skierowana jest oferta sklepu, Bielecka odpowiada, że "ich klient kieruje się rozsądkiem, chce kupować mądrze, nie przepłacać". - Pamiętajmy, że w hard dyskoncie Vollmart ofertę dobieramy pod kątem podstawowych potrzeb i weryfikujemy pod względem jakości - zaznacza.

- Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja na rynku polskim jest dynamiczna. Zakładamy, że hard dyskonty Vollmart będą otwierane w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców, w atrakcyjnych, dobrze skomunikowanych lokalizacjach. Równocześnie, aby zapewnić szeroki dostęp do naszej oferty, Vollmart w najbliższym czasie planuje uruchomić również sprzedaż online - informuje portal Wirtualnemedia.pl Joanna Bielecka, manager działu zakupów.

Asortyment placówki składa się z produktów spożywczych takich jak m.in. nabiał, wędliny, mięso, słodycze, napoje, kosmetyki, chemia gospodarczą, akcesoria kuchenne, AGD oraz artykuły dla zwierząt. Na stałe w asortymencie sklepu będzie od 800 do 1200 produktów. Oferta ma się zmieniać, w zależności od preferencji klientów. Dyskont będzie otwarty w godzinach 8.00 – 22.00. Na razie firma nie ujawnia, gdzie planuje otworzyć kolejne sklepy.

Kto stoi za siecią Vollmart

Operatorem sieci hard dyskontów będzie spółka Vollmart. Jej prezesem i większościowym wspólnikiem jest Wiktor Sawosz (reszta udziałów należy do Angeliki Sawosz). Znany jest głównie jako założyciel i właściciel Brand Distribution Group, firmy specjalizującej się w sprzedaży hurtowej oraz eksporcie napojów, słodyczy, artykułów higienicznych, kosmetyków i chemii gospodarczej.

Football news:

Hasenhüttl on the Super League: War is coming. This is a serious threat that needs to be dealt with
Victory in the Champions League can give PSG or return to the tournament Bayern Munich, Dortmund and Porto, if the Super League clubs are excluded
Sevilla: The Super League only serves the selfish Interests of enriching the founding clubs. Their budgets are already bigger than the rest
UEFA threatens not to allow players from Super League clubs to participate in the Euro. What will the national teams be like without them?
Shares of Manchester United and Juventus rose by 11% and 18% after the decision to create a Super League
Bastian Schweinsteiger: Super League will destroy national championships
Torino President on Super League: Marotta and Agnelli should be ashamed. It's something from Judas. Treachery