Poland

Nowa ładowarka Apple MagSafe Duo za 679 zł... bez ładowarki

pokaż komentarz

@Binnion: W ramach uzupełnienia podam kilka przykładów, gdzie aktualizacje coś skopały.
1) Kiedyś po aktualizacji BIOSU w płycie Abita, procek chodził 2x wolniej. Dopiero po uśpieniu i obudzeniu osiągał normalną prędkość.
2) Apka do nawigacji Locus Pro. Stara wersja chodziła płynnie i była stabilna. Po 1 z aktualizacji zaczęła się co parę godzin wieszać i powodować reboot telefonu, co nigdy mi się wcześniej nie zdarzyło, odkąd go miałem. Dalsze aktualizacje poprawiły stabilność, ale zj??#li wyświetlanie się trasy - część była niewidoczna i pojawiała się dopiero przy scrollowaniu. Następne update'u spieprzyły moduł Brouter do nawigacji offline. Ogólnie apka zaczęła działać dobre 2x wolniej. Po downgradzie wszystko wróciło do normy.
3) Dron Mavic Mini. Po kupnie apka zachęcała mnie do update'u firmware. Zrobiłem to. Podczas 2. lotu zaczęło walić błędami o uszkodzeniu silnika. Ta wizja, że zaraz 2k PLN pójdzie w piach - bezcenna. Problem powszechny - można poczytać na forach. Downgrade pomógł i co ciekawe, została funkcjonalność apki z nowszej wersji (manualny balans bieli).
4) Dron Mavic Air 2. Nauczony doświadczeniem, nie aktualizowałem firmware, ale pobrałem oficjalną apkę DJI Fly (w danej chwili najnowszą). Raz nie było obrazu, a raz nie dało się dać wstecz z menu. Dodatkowo, nie dało się zmienić języka na angielski! Wymuszony był sp#@%#$?ony polski. Można poczytać opinie na Google Play.
5) Windows 10 u mnie w firmie. Admini z początku niechętnie, ale przywyknęli do mojej niechęci do aktualizacji. Kilka miesięcy temu weszła słynna poprawka, która usuwała pliku użytkownika. Dla ~1/3 osób w firmie admini musieli siedzieć po nocy i przywracać dane. A ja byłem dumny, bo n-ty raz mogłem napisać na forum, że mówiłem, żeby nie aktualizować. Oczywiście aktualizacje mam poblokowane.
6) Mysql Workbench. Po aktualizacji okazało się, że nie działa code completion. Słowa klucze, czy nazwy kolumn trzeba było pisać w całości, co irytowało f_hui. Downgrade oczywiście pomógł.
7) Licznik Garmin Edge 500. Po aktualizacji zmienił się sposób kalkulacji sumy wzniesień, który mi się nie spodobał. Downgrade nie dało się zrobić, bo kretyni to zabezpieczyli. Dało się jedynie zrobić reflash tą samą wersją
8) Google Earth. Paroletnia wersja działa płynnie. Nowe wersje niemiłosiernie tną mimo dobrego sprzętu: 4x 4,5 GHz, GTX 1060, SSD M2 1TB, 48 GB RAM. Nikt nie powie mi, że to niewystarczająco, jak na głupie Gógl Erf.
9) Firefox. Po aktualizacji do Quantum przestały działać wtyczki do gestów rocker (alternatywy są, ale działają na zasadzie dopisywania kodu HTML i JS, a nie korzystając z silnika FF), nie działa też Stylish.

Oczywiście było tego więcej. Bardzo rzadko aktualizację dodają jakąś fajną funkcjonalność. Zazwyczaj tylko coś pieprzą.

PS Nie będę podawał tu z jakiej do jakiej wersji aktualizowałem / dowgradowałem, bo sporo czasu by mi to zajęło, ale jeśli będzie potrzeba, by dla 1. z w/w punktów to sprawdzić, to sprawdzę.

Football news:

Neymar: Thank God for the charisma. I have a gift to be different from the rest
Wayne Rooney: It's time to lead the younger generation. I had a great career
Lineker on Rooney: One of our greatest players. England would have won Euro 2004 had he not been injured
Chelsea will give Drinkwater the third rent - Kasimpasa. He has not played since February
Neymar: I became an icon and idol in football. Courage is my main advantage
Ole Gunnar Solskjaer: Liverpool want to beat everyone. Manchester United knows that they can beat anyone
Messi missed today's Barca training session