Poland

Noszenie maseczek będzie obowiązkowe? Minister zdrowia zabrał głos

 •  

  pokaż komentarz

  @eyewitness: Dobrze też nie jest, jak w szpitalach maski i przyłbice dostępne są dla lekarzy i pielęgniarek, ale dla na przykład salowych/recepcjonistów nie, dopiero jak wykryją kilka-kilkanaście chorych w personelu takie procedury są wdrażane. Nie piszę tu o szpitalach zakaźnych.
  Kompletny brak testów, tak wiem robi się, ale nieadekwatnie mało do sytuacji w jakich się znajdujemy, bo brak testów osób zmarłych na kwarantannie i osób z ich otoczenia zostawię bez komentarza, tylko przytoczę stanowisko sanepidu "nie robimy takich testów bo to sianie paniki"...Ludzie z eRek, lekarze w sumie kur.. wszyscy, mają ograniczony dostęp do testów.
  Bez testów i szukania nowych ognisk choroby ta częściowa izolacja na niewiele się zda. Niestety.
  Lot do domu... Ludzie z koroną bądź podejrzeniem wracają publicznym transportem...Ich bliskich nie obowiązywała kwarantanna aż do wczoraj.
  Przejadanie pieniędzy na 13, czy tvp w czasie klęski epidemiologicznej, a zwykli ludzie robią ściepę na sprzęt dla szpitali, prywatne majętne osoby i firmy przeznaczają kasę na walkę z epidemią.
  Godzina policyjna raz w tygodniu, aby mieć czas na częściowe zdezynfekowanie przestrzeni publicznej, wydaje mi się rozsądna, ale takich działań jak kot napłakał.

  TAK jako społeczeństwo zasługujemy na ocenę bardzo dobrą za podejście do tematu, za pomoc i wspieranie się nawzajem w tak ciężkiej i nieobliczalnej sytuacji, ALE państwo niestety na niedostateczną, albo co najwyżej dopuszczającą z koroną. EOT

  Zdrowia narodzie.

 • Football news:

  Flick about the disqualification of Mueller and Levandovsky: it's annoying. But it is important that they play in the Cup
  Paderborn midfielder Gyasula received 16 yellow cards in 26 rounds. He repeated the Bundesliga record
  Borussia Dortmund and Hertha players got down on one knee before the match: Together against racism
  Not white, not black, not yellow, not red. Person. Borussia Dortmund players have spoken out against racism
  Everton are leading the fight for Rabiot (Tuttosport)
  Barcelona will put Dembele on a transfer (Diario Sport)
  17-year-old Bayer midfielder Wirtz is the youngest goalscorer in the Bundesliga