Poland

Nord Stream 2 to płacenie europejskimi pieniędzmi za broń dla Putina

pokaż komentarz

@slawekwykop: Parę źródeł na szybko.

Gazociąg Nord Stream 2 to jest olbrzymi błąd polityki Niemiec; uważam, że ten projekt powinien być zablokowany - ocenił w czwartek kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Opowiedział się jednocześnie za odbudową współpracy polsko-niemiecko-francuskiej w ramach Trójkąta Weimarskiego.

Pytany o gazociąg Nord Stream 2, polityk nazwał go "olbrzymim błędem polityki niemieckiej". "Uważam, że to jest błąd Angeli Merkel, że nie blokuje tego projektu. Angela Merkel zawsze używała tego samego argumentu wobec nas, wobec rządu PiS, wobec Amerykanów, że to jest projekt komercyjny. Ja uważam, że ten projekt powinien być zablokowany" - zaznaczył kandydat Koalicji Obywatelskiej.

https://energetyka24.com/trzaskowski-nord-stream-2-to-olbrzymi-blad-polityki-niemieckiej-powinien-byc-zablokowany

– Nord Stream 2 jest jednym z projektów, które nie są zgodne z polityką energetyczną Unii Europejskiej i nie przyczynia się do bezpieczeństwa energetycznego kontynentu. Walczymy o większą niezależność od dostawców z niepewną reputacją. Decyzja amerykańskiego Senatu o propozycji sankcji wobec Nord Stream 2 była dobra. Również mocne słowa prezydenta z Warszawy pozwolą przypomnieć Unii to, o co walczymy, czyli o niezależność energetyczną – powiedział Trzaskowski.

https://biznesalert.pl/trzaskowski-usa-sla-jasny-sygnal-sprawie-nord-stream-2/

„Gazeta Polska” – Drugie pytanie dotyczące spraw międzynarodowych. Niemcy planują wprowadzić sankcje na Stany za to, że Stany Zjednoczone blokują Nord Stream2, czy poparłby pan Niemcy w tym sporze i czy byłby pan razem z Angelą Merkel i przyłączyłby się pan tym samym do sankcji. Proste pytanie – tak, czy nie?

Trzaskowski: Proste pytanie i pan świetnie wie, że rząd Platformy i ja osobiście zawsze żeśmy się sprzeciwiali Nord Streamowi, zawsze, przy wszystkich okazjach mówiliśmy, że to jest zły projekt, który narusza bezpieczeństwo energetyczne UE. Rząd PiS obiecywał, że załatwi tę sprawę natychmiast, też niestety w tej sprawie nie był efektywny. I nie bardzo się stara, żeby było jasne. W związku z tym jasno mówię panie redaktorze, jestem przeciwny Nord Streamowi. Uważam, że te głosy, które dochodzą z administracji amerykańskiej, które krytykują ten pomysł i ten projekt – są słuszne, dlatego że to jest projekt, który po prostu nie służy bezpieczeństwu. I powiem więcej, nie tylko bezpieczeństwu Polski, ale ten projekt nie służy bezpieczeństwu UE i wielokrotnie mówiliśmy o tym naszym niemieckim partnerom bardzo twardo. W związku z tym jakakolwiek próba karania Amerykanów za to, że mówią prawdę nie może być poparta przez jakiegokolwiek rozsądnego polityka w tym kraju, w naszym kraju, w Polsce.

Debata w Lesznie, 6 lipca 2020

Football news:

Lionel Messi: I Am responsible for my mistakes. I wanted Barcelona to become stronger
Mourinho went to the dressing room in the 77th minute of the game with Chelsea to bring back Dyer, who was not replaced
Manchester City have announced the transfer of Ruben Dias from Benfica. Defender signed a 6-year contract
Zidane on Vinicius and Rodrigo's playing time: They're still boys. This is Real Madrid, these are the realities of football
Braithwaite specifically stopped the car to take a photo with a fan in a wheelchair
Mourinho and Lampard had a fight in the Tottenham - Chelsea match: When you lose 0-3, Frank, you don't stand on the sidelines
Valencia want to rent Rugani from Juventus