Poland

Niezbędnik prawicowego inteligenta

pokaż komentarz

Nieodżałowany @sonnenschutzsysteme napisał wtedy ciekawy (zapamiętałem, bo też chcąc nie chcąc bardzo pochlebny ( ͡° ͜ʖ ͡°)) wpis o Tygodniku Neuropa:

@eoneon: Bez cienia ironii - ten wpis, czy też raczej cała "atmosfera" wokół niego, to jest prawactwo w pigułce, serio. Facet pisze poradnik, swoją drogą bardzo dobry poradnik, dzięki któremu nawet przeciętna prawicowa, wypokowa ameba jest w stanie nawiązać dyskusję z tą straszną gejropą. Protipy jak się za to w ogóle zabrać, jakich metod używać, jak konstruować wypowiedź, jak kontrolować czy zbyt śmiałymi tezami nie wpieprzają się przypadkiem w pułapkę bez wyjścia. Jakich sztuczek używać by przekonać czytelnika że mamy obiektywną rację, nawet jeśli prezentujemy całkowicie subiektywny pogląd - z którym ten czytelnik w życiu by się nie zgodził, jeśli zaprezentuje się go wprost. Powtórzę się: to jest naprawdę dobry tekst, autorstwa kogoś kto zna teorię robienia politycznej propagandy, PRu, jak zwał tak zwał. Metod kreowania wizerunku, prowadzenia dyskusji, odpierania argumentów przeciwników jak i budowania własnych, tak by były dla czytelnika strawne i przekonujące. Faceta który wie jak działają sztuczki retoryczne, który potrafi stosować je w praktyce, który doskonale zdaje sobie sprawę że niekoniecznie trzeba mieć "rację", żeby zaorać przeciwnika - że to wszystko tylko gra pozorów, emocje, uderzanie tam gdzie najmocniej zaboli. Prężenie muskułów, jak i chowanie miękkiego podbrzusza.

Reakcja?

HURR, GÓWNO DUPA SIKI KUPA, DURR.

To jest dla mnie serio uber-zabawne, bo nawet najtęższym gejropejskim głowom naprawdę trudno przyszłoby zaorać tekst stworzony według tych prostych prawideł - obalenie wpisu zawierającego tak celne przytyki jak i sprytne sztuczki retoryczne, tekstu o naturze czysto propagandowej, to jest serio ciężka robota, z gatunku tych za które wielkie partie polityczne płacą gigantyczną kasę świetnie wykształconym i doświadczonym ekspertom.

Facet mówi im wprost, przestańcie dodawać miliardy bezsensownych znalezisk o Murzynie co zgwałcił staruszkę po drugiej stronie globu, zacznijcie orać tę wstrętną gejropę tak jak oni orają was - bo jeżeli dana taktyka jest skuteczna, to umiejętne jej skopiowanie i odbicie w stronę przeciwnika wcale nie jest powodem do wstydu, wręcz odwrotnie, dowodem sporego sprytu i politycznego zmysłu.

But, ponownie - HURR, GÓWNO DUPA SIKI KUPA, MAH ZNALEZISKA O MURZYNACH, W OKULE TO WYPOK UPADA PRZEZ GEJROPĘ I PO CO SIĘ STARAĆ, DURR.

Ril tok - chapeau bas panie @sonnenschutzsysteme, ideologicznie nam nie po drodze ale fajnie się obserwuje specjalistę przy pracy, choć nie mogę się oprzeć wrażeniu że ta praca to jest nic innego, jak rzucanie pereł przed wieprze. Dopóki przeciętny wypokowy prawak będzie prezentował poziom analogiczny do nieodżałowanej pamięci Czitusia, dopóty szanse na "zaoranie gejropy" są równe zeru.

Football news:

Neville on Super League punishment: Huge fines, points deduction, take away their titles, who cares? Let them fly out
The Super League does the impossible: it brought together UEFA, FIFA, the Premier League, La Liga, Ferguson, Tebas, Macron and Pryadkin. They are all against
The Super League clubs have informed UEFA and FIFA about the appeal to the courts. This is a defense against attempts to disrupt the tournament
Khabib about the creation of the football Super League: Useless
While you were sleeping, the Super League appeared. The shortest possible retelling
UEFA will soon announce whether the Champions League and Europa League will be completed this season. In social networks there were rumors about the suspension of tournaments
In football revolution-live online 🚨 Super League starts in August, wait for the matches in the middle of the week