Poland

Niemiecki poseł chciał upamiętnić pomordowanych w Auschwitz, ale nie Polaków

 •  

  pokaż komentarz

  @ObserwatorZamieszania: Gdy jest mowa o Auschwitz to zawyczaj mowa o całym kompleksie: Auschwitz I, Auschwitz II-Birkenau, Auschwitz III-Monowitz a nazewnictwo zmieniało się wielokrotnie jeszcze w czasie wojny:

  http://70.auschwitz.org/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=176&lang=pl

  Tak Polacy ginęli głównie w obozie Auschwitz I:

  Początkowo obóz był przeznaczony głównie do przetrzymywania polskich inteligentów oraz Polaków walczących z okupantem. Jego powstanie związane było z narastającym polskim ruchem oporu, który był zwalczany przez nazistów bezwzględnym terrorem, co szybko doprowadziło do przepełnienia istniejących więzień. Osadzono w nim wielu młodych ludzi, którzy próbowali przyłączyć się do ruchu oporu lub nielegalnie przekroczyć granicę w celu przyłączenia się do armii polskiej. Następnie kierowano tu także pospolitych niemieckich przestępców kryminalnych, radzieckich jeńców wojennych, księży, Żydów, tzw. elementy antyspołeczne, w mniejszym stopniu również niemieckich homoseksualistów[10]. Liczba przetrzymywanych jednorazowo wahała się od kilku do kilkunastu tysięcy, rzadko przekraczając 20 tysięcy więźniów.

  A Zydzi w Auschwitz II – Birkenau:

  Drugi obóz zespołu KL Auschwitz stał się szybko przede wszystkim miejscem masowej eksterminacji, największym niemieckim obozem zagłady. To tutaj zginęła przeważająca liczba ofiar KL Auschwitz – ponad milion osób.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Auschwitz-Birkenau

 • Football news:

  Sports Director of Khimki about 2:0 with Rostov: We proved that we are a team and can win on the road
  Jaka defeated Arsenal and Leicester did not create anything except the goal. We will try to take points from Manchester United
  Pirlo about 1:1 with Verona: Juve do not need a slap in the face to Wake up and play intensely
  Everton and Liverpool in the top 2 at the end of the round in the Premier League for the first time in 27 years
  Arteta about 0:1 with Leicester: I Don't know why the hell our goal was canceled. It is difficult to create space when 10 people are sitting behind the ball line
  Rodgers on 1-0 with Arsenal: Leicester deserved to win. Vardy is a world-class player
  Juve without Ronaldo could not beat Verona and Crotone in Serie A