logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Poland

Niemiecka dziennikarka oskarżyła Izrael i Rosję o uprowadzenie obchodów i...

pokaż komentarz

zaryzykuję stwierdzenie, że są dla nas bardziej przyjaźni niż nieokrzesani i prymitywni brytyjczycy

@kiedys-bylem-mlodszy: A ja nie zaryzykuję, tylko stwierdzę to z całą odpowiedzialnością. Mieszkam w Niemczech, wcześniej mieszkałem w Anglii i wolę niemieckie towarzystwo. Są bardziej mrukliwi, tak jak my, a Anglicy są bardziej wylewni i uprzejmi, ale to jest fałszywe i na pokaz. Na Niemcach można polegać i jak się już przełamie lody, to są z nich świetni kumple. Zresztą mentalnie bliżej nam do nich, a im do nas, niż się wydaje.

P.S. Słyszał ktoś, żeby Niemcy narzekali na polskich pracowników? Nic z tych rzeczy, kto uczciwie pracuje i normalnie się zachowuje, jest normalnie traktowany, a jego pracę i jego samego się ceni. Stereotyp Polaka-złodzieja już dawno odszedł do lamusa i funkcjonuje raczej w formie żartu przy piwie. Natomiast w Anglii tylko o jakichś benefitach, zabieraniu pracy przez Polaków, obciążaniu usług publicznych itp., zrobili sobie k#rwa z nas chłopców do bicia, kiedy trzeba wspomnieć o minusach imigracji.


A w sprawach historycznych przynajmniej Niemcy nie mają wątpliwości jak było, kiedy Anglicy się puszą, bo myślą że tacy byli z nich wspaniali sojusznicy, co tak zawzięcie Polski bronili.

Themes
ICO