Poland

Niemcy "uczcili" pamięć pomordowanych w Auschwitz. Tęczowa opaska i chorągiewki.

pokaż komentarz

@jedz_se: Ten podział więźniów obozów nie wziął się z powietrza, Żydzi byli zsyłani do obozu za sam fakt bycia Żydem, Polacy nie będący Żydami musieli w wiekszosci przypadków na obóz "zasłużyć", nie zapominaj że wobec wyznawców tej wiar podjęto "Endlösung der Judenfrage", istniała owszem szersza koncepcja "Generalplan Ost" zawierająca takie "Endlösung dla kwestiisłowiańskich" ale Niemcy nie zdążyli jej zrealizować. Inne podejście do Żydowskich więźniów obozów widać w odsetku zamordowany 90% w porównaniu do 46% więźniów Polskich- nie Żydów.
"Izraelscy Żydzi" to rzadko spotykane osobniki przed powstaniem Izraela jako niepodległego państwa, mniej-więcej na terenie dzisiejszego Izraela w 1922 roku mieszkało ok 11% Żydów, dla porównania w 1921r na terenach ówczesnej Polski mieszkało 10% Żydów.

Football news:

Ole Gunnar Solskjaer: Manchester United are waiting for three important weeks, matches with Chelsea, Leicester. We are confident in ourselves
Gattuso on Granada: If Napoli were killing time like this, we would have been smeared in the press
Dzeko is Roma's top scorer in European competitions. He scored the 29th goal and beat Totti
Mikel Arteta: We got to give them two goals. Would hate to fly out of the Europa League
Milan kicked 18 penalties for the season. This is the best result in the top 5 leagues in Europe
Man City can offer Borussia more than 100 million pounds for Holand and Reina. The club is exploring this possibility (90min)
Ajax have won 11 matches in a row. The last defeat against Atalanta in December