Obywatele RP chcą pobudzić polityków opozycji do działania przed jesiennymi wyborami. Dlatego też zaplanowali manifestacje przed siedzibami partii opozycyjnych. Chcą m.in. stworzenia jednej listy demokratów wyłonionych w prawyborach do Sejmu.


W najbliższą środę, czwartek i piątek przed siedzibami PO, PSL i Nowoczesnej zjawią się Obywatele RP. "Chcemy uzyskać odpowiedź od polskich partii demokratycznych, czy naprawdę chcą wygrać jesienne wybory? Jak planują to zrobić i jak widzą demokrację w Polsce" – deklarują na stronie internetowej.

I jednocześnie apelują do wszystkich demokratycznych partii politycznych oraz do środowisk obywatelskich o "utworzenie obozu reformy państwa z programem narodowej zgody i budowy państwa, którego podstaw aksjologicznych i prawnych nikt nie będzie kwestionował".

Czego chcą przeciwnicy rządu?

"Na naszych banerach są hasła: Jedna lista demokratów wyłoniona w prawyborach do Sejmu; Konstytucyjna większość, ustrojowa reforma kraju; Obywatelski Senat. Z tymi postulatami staniemy w najbliższych dniach w Warszawie przed siedzibami partii". Czytaj więcej

Obywatele RP przypomnieli jednocześnie, że na początku czerwca pikietowali w tej sprawie przed Radami Krajowymi PO, Nowoczesnej i SLD.

"Wcześniej przekazaliśmy nasze żądania na ręce demokratycznych partii politycznych, m.in. PO, Nowoczesna, SLD, PSL, Wiosna Roberta Biedronia" – napisali na swojej stronie internetowej.

26 czerwca Obywatele RP będą pikietować okolicach biur Platformy Obywatelskiej (ul. Wiejska 12a), 27 czerwca Polskiego Stronnictwa Ludowego (ul. Piękna 3A), a 28 czerwca Nowoczesnej (ul. Nowy Świat 27). Wybierają się także do Łodzi.

źródło: Obywatele.org