Poland

Młodzieżowe Słowo Roku - Na pierwszym miejscu nazwisko polityka na S"

pokaż komentarz

Nie wspominając, że w 2018 wybrano słowo dzban, którego obraźliwość jest znacząco wyższa niż julka.

@etutuit: Stwierdzenie 'bo obraźliwe' jest spłycone i tylko pokazuje, że mnóstwo ludzi nie czyta albo nie czyta ze zrozumieniem kilku słów wyjaśnienia. Nigdy nie chodziło o fakt, że słowo jest obraźliwe, ale o to, że, w przeciwieństwie do 'Dzban', krytykuje nie zachowanie, a same poglądy.


Początkowo Julka odnosiło się do zachowania: mieszanie języka polskiego i angielskiego, kopiowanie lewicowej argumentacji i zachowań, nawet jeśli to było kompletnie niedopasowane do polskiej rzeczywistości, egzaltowane zachowanie/wpisy, ociekające kompletną naiwnością i skrajne zamknięcie na argumenty drugiej strony, utknięcie wyłącznie w bańce własnych poglądów. Oczywiście to wszystko podszyte lewicowymi poglądami.
Z czasem jedyne co zostało z tego słowa to ostatnie zdanie. Jest jakaś dziewczyna, co ma lewicowe poglądy? 'Hehe, patrz jaka Julka xDDD'. Zrobiła się krytyka wyłącznie za poglądy, nie za zachowanie.
Wprost to było powiedziane w oświadczeniu:
"rzeczownik odimienny Julka/julka z Twittera pierwotnie był lekceważącą nazwą pewnego typu zachowań, lansowania w mediach społecznościowych poglądów liberalnych czy lewicowych bez otwartości na dyskusję." - tak było na początku.
"Jednak wraz z zaostrzeniem konfliktu społecznego julka jest w zgłoszeniach plebiscytowych coraz częściej definiowana w odniesieniu do poglądów, a nie zachowań" - a to się stało później. Dokładnie to, co napisalem wyżej.

Spójrz na przykład na słowo madka, które też jest dość obraźliwe.


Ono nie odnosi się do każdej kobiety, która ma małe dziecko - wtedy to słowo byłoby kompletnie bez sensu. Na szczęście to słowo odnosi się do zachowań, które można opisać stwierdzeniem 'fiksacja na punkcie własnego dziecka'. I to ma sens.
Podobnie mogło być z Julką, ale to słowo wyewoluowało do każdej dziewczyny z lewicowymi poglądami.

Football news:

Dzeko denied West Ham. Striker wants to leave Roma in the winter
Milan wants to sign Porto midfielder Otavio for free in the summer
Manchester United may loan Lingard to West Ham
Mourinho on the double Ntombela: He's very creative. One of those who knows how to sharpen the game
Atalanta and Sevilla have agreed on the transfer of Gomez. The midfielder will fly to Spain on Tuesday
Laporta on Messi at PSG: I read that they have losses. We need to discuss what deals they can afford
PSG offered Ramos a contract for 45 million euros for 3 years (Onda Cero)