Poland

Mieszkanie za 300 tys. zł, taras za 200 tys. Klienci w szoku, branża -...

pokaż komentarz

@Deykun: no właśnie pytam, bo nie rozumiem, dlaczego normalnie balkon i taras nie wlicza się w powierzchnię mieszkania i jest liczony jako część wspólna, a w tym wypadku z jakiegoś powodu ma się wliczać.

Prawo budowlane mamy takie, że taras/balkon/loggia jest ujmowany jako część wspólna i nie liczy się do metrażu mieszkania. Liczy się to jako część wspólna. Ergo nie płacisz ani grosza za powierzchnię balkonu, który przynależy do mieszkania, jakie kupujesz. I nie ma znaczenia, że to twoja prywatna własność i tylko ty, jako właściciel masz do tego dostęp. Takie mamy prawo i tyle.

Dlatego oferta przedstawiona w artykule, gdzie za taras trzeba dopłacić, jest niezgodna z prawem i zwyczajnie wprowadza w błąd.

Football news:

Sevilla: The Super League only serves the selfish Interests of enriching the founding clubs. Their budgets are already bigger than the rest
UEFA threatens not to allow players from Super League clubs to participate in the Euro. What will the national teams be like without them?
Shares of Manchester United and Juventus rose by 11% and 18% after the decision to create a Super League
Bastian Schweinsteiger: Super League will destroy national championships
Torino President on Super League: Marotta and Agnelli should be ashamed. It's something from Judas. Treachery
Jurgen Klopp: I like that West Ham can play in the Champions League. I don't want it, but I like that they have a chance
Leeds fans booed the Liverpool bus at the entrance to the stadium