Poland

Miękka hybryda, czyli ile musisz dopłacić, żeby... NIC nie oszczędzić

 •  

  pokaż komentarz

  Normy emisji są nierealne celowo - to jest "zachęta" do przejścia na napęd elektryczny.

  @kwanty: to rzeczywiście super cel, żeby zachęcać do robienia jak najcięższych samochodów. Panamera Turbo jest według nich lepsza od Smarta.

  Firmy motoryzacyjne chciały to "przeczekać"

  @kwanty: koncerny motoryzacyjne robią to co im się opłaca. Jak opłacało się robić elektryki to je robiły specjalnie dla Kalifornii. Teraz znowu się opłaca więc też je robią.

  teraz "duzi chłopcy" mają rękę w nocniku bo elektryki stały się faktem a silniki spalinowe są już niemodne...

  @kwanty: tak niemodne, że ID. 3 najlepiej sprzedający się w październiku samochód elektryczny sprzedał się w 10 k szt. kiedy Golfów sprzedano 30k. Zresztą chciałbym taki nocnik jaki ma VW, że oba te modele są od nich.

  To nas uniezależni ruskiej/arabskiej ropy i wszystkich szantaży związanych z uzależnieniem od tego surowca.

  @kwanty: nie ma żadnych technicznych przeciwskazań, żeby produkować syntetyczne paliwa z pominięciem Rosji czy krajów arabskich. Tak jest po prostu taniej.

  Nie da się też dalej ukrywać związku emisji CO2 z niekorzystnymi zmianami klimatu. Palenie paliw kopalnych (ropa/węgiel) jest tego główną przyczyną.

  @kwanty: I dlatego system limitów CO2 premiuje ciężkie samochody? To po prostu polityka, a nie żadna troska o środowisko. Limity wycinają najmniejsze samochody. A w europejskich warunkach takie super się sprawdzają. Mamy pełno wąskich, miejskich uliczek. Do tego właśnie na krótkich, codziennych dystansach elektryki są super. Ładujesz sobie taki w nocy, rano jedziesz do pracy, wracając załatwiasz jakieś sprawunki i wracając podłączasz do ładowania. Nie podróżujesz z dużymi prędkościami więc nie potrzebujesz dużych mocy. Często stajesz, a to dzięki rekuperacji prawie nie obniża Ci zasięgu. Ale zamist tego mamy wyścig kto zrobi cięższy samochód, bo to będzie większy limit do przehandlowania.

 • Football news:

  Valencia can sign forward Bordeaux de Preville in the summer for free
  Ole Gunnar Solskjaer: I've never had a problem with Pogba. He is frank and honest with me
  Klopp on 0:1 with Burnley: If we won, playing poorly, everyone would say: They have a result again. It wouldn't have helped us
  Ramos is the most productive defender in the period from 2011 to 2020. He has 89 goals (IFFHS)
  Frank Lampard: Chelsea have lost some ground. Our character remained the same, he won us matches
  Ko view in the Frame: 2 employees of the club fell ill. Medical examination of El Shaarawy postponed
  Klopp on Salah's future: I don't think it will ruin the season. Normal thing for the world of football