Poland

Michał Rogalski -19 latek pokazuje, jak rząd preparuje statystyki zakażeń

 

pokaż komentarz

Ten artykuł to kompletna bzdura wynikająca po prostu z niechęci do rządu, ale jednocześnie oparta na faktach :) nic tak dobrze nie działa jak podciąganie pod teorię faktów i naginanie ich tak, by teorię udowodnić.

Po pierwsze: testy nie są zlecane przez rząd, co sugerują baranie głowy, tylko lekarze, do których zgłaszają się pacjenci z objawami.

Po drugie: jeśli lekarze rodzinni zlecają mniej testów to mniej testów jest raportowanych, a zatem epidemia spada

Stąd wniosek, że bzdurą jest jakoby rząd BEZPOŚREDNIO manipulował ilością testów lub wręcz fałszował dane :)

Czy to oznacza, że rząd nie ingeruje w stan epidemii? Niestety nie. Sęk w tym, że robi to w zupełnie inny sposób.

Po pierwsze: wprowadzenie automatycznej kwarantanny spowodowało, że kiedy ktoś idzie do lekarza i ma zlecenie na test, automatycznie wpada w kwarantannę, ale w czas jego kwarantanny nie wliczają się dni od izolacji do uzyskania pozytywnego wyniku, potem gdy uzyskuje wynik pozytywny rozpoczyna się liczenie czasu do kwarantanny, a po jej upłynięciu JEGO RODZINA (mieszkająca razem z nim) jeszcze musi pozostać w domu przez tydzień. De facto sprawia to wyjęcie z życia praktycznie całej rodziny na okres bliski miesiąca.

W rezultacie automatyczna kwarantanna powoduje, że ludzie W OGÓLE nie chodzą do lekarza, dopóki nie muszą iść do szpitala

Po drugie: Czas trwania kwarantanny jest tak wielki, że pracodawcy nie zlecają masowych badań w zakładach pracy bojac się utraty stabilizacji produkcji

De facto rząd NIE STERUJE ilością testów w sposób bezpośredni. On steruje nią poprzez wykorzystywanie prostych psychologicznych mechanizmów. Ludzie boją się kwarantanny, bo boją się utraty pracy, boją się utraty stabilizacji finansowej. W rezultacie do lekarzy zgłąszają się tylko Ci, którzy chcą ze tak to ujmę żyć zgodnie z tym jak to "być powinno" w ich mniemaniu oraz ci którzy po prostu bardzo źle się czują.

Sumarycznie jednak ilośc ogólnych przypadków zasadzie cały czas mamy taką samą. Dlaczego tak twierdzę?

Bo od trzech tygodni ilość osób HOSPITALIZOWANYCH z powodu COVID jest praktycznie niezmienna. Cały czas utrzymuje się na poziomie około 21-23 tys. To oznacza, że codziennie zdrowieje oraz zachorowuje mniej więcej stała liczba ludzi. Gdybyśmy mieli jakies spektakularne REALNE spadki zachorowań to i ilośc hospitalizacji mocno by malała, bo system ochrony zdrowia nie byłby zasilany nowymi przypadkami i każdy ozdrowieniec powodowałby zmniejszanie ilośći osób hospitalizowanych. I TO JEST realny dowód na NIEBEZPOŚREDNIE manipulacje rządu.

Jeśli chcecie odkrywać przekręty rządu róbcie to z głową, bo jeśli pojawiają się w sieci takie artykuły jak ten, świadczą jedynie o kompletnej bezmyślności piszącego.

Tłumem nie steruje się bezpośrednio tylko pośrednio, bo pośredniego sterowania NIE DA SIĘ tak prosto wykryć. Nie trzeba fałszować statystyk wystarczy zniechęcić ludzi do poddawania się testom.

Football news:

Zidane has no intention of resigning, Real Madrid will make a decision after the season (Marca)
Chiesa injured his ankle. He was replaced in the match against Napoli
Neuer on Bayern's two consecutive wins: This is a message to the competitors
Gattuso about 0:2 with Juve: Insigne should not think that Napoli lost because of him
Nepomnyashchy against reducing the RPL to 12 clubs: Russia is not ready to sacrifice a large number of fans
Wolverhampton loan Willian Jose from Sociedad with a buy-out option
AC Milan are close to loaning Tomori to Chelsea with a 20+ million euro buy-out option