Poland

Matka parsknęła śmiechem na wirtualnej wywiadówce. No to już lekka przesada

pokaż komentarz

To nie jest efekt panikujących nauczycieli, a przynajmniej zazwyczaj nie. Jest to efekt chaosu informacyjnego i presji społecznej, jaka jest wywierana przez rodziców na dyrekcji i nauczycielach.

Nawet jeśli 90% ludzi jest normalnych, to niestety zostaje 10% upierdliwych, panikujących i szukających wszędzie winy. Dyrektor szkoły dostaje więc sygnały od tych najbardziej wystraszonych i najbardziej roszczeniowych rodziców. Wie, że jeśli cokolwiek się stanie w szkole (albo i poza nią, bo trudno udowodnić miejsce zakażenia), tacy ludzie będą ciągać do odpowiedzialności personel szkoły - bo może ktoś przez 5 sekund nie miał maseczki, bo może na wfie był kontakt itd. Dmuchają więc na zimne i wprowadzają przesadne obostrzenia. Często bezsensowne i wzajemnie sprzeczne, ale to już efekt braku rzetelnych informacji i jasnych wytycznych.

Pamiętajmy, że samo ministerstwo dało bardzo nieprecyzyjne zasady, a kwestia odpowiedzialności już w ogóle jest rozmyta. Przy ewentualnych problemach, po dupie dostaną w pierwszej kolejności pracownicy szkoły. Trudno im się więc dziwić, że wprowadzają dziwne ograniczenia, nawet jeśli prywatnie uważają je za niepotrzebne.

Football news:

Highlight of the month: the Rangers forward scored from 50 meters (the farthest goal in the history of the Europa League). Gerrard says he's never seen anything more beautiful 😍
Mourinho on 3:0 with LASK: Difficult opponent, but Tottenham played so that the victory seemed easy
Stefano Pioli: Milan is not an ordinary team. He plays with less dedication after the Derby
Barca players - report on salary cuts: We are not going to put up with the violation of our rights by the club
Milan are 21 games unbeaten in all competitions. Next game - with Roma
A year ago, a forest was planted at the rival CSKA stadium. The author paid attention to the felling of trees
Conceisau about the refereeing of the game with Manchester City: I Apologize to the Portuguese referees after what I saw here