Poland

Marka odzieżowa Camaïeu zamyka sklepy w Polsce

Firma o planach zamknięcia swoich sklepów w Polsce poinformowała na stronie internetowej zaznaczając, że już został zamknięty jej sklep internetowy.

„Zanim was opuścimy! Camaieu wkrótce definitywnie zamknie swoje drzwi w Polsce. Strona internetowa Camaieu.pl została zamknięta, zapraszamy do skorzystania z naszych ofert w sklepach”.

Francuska sieć odzieżowa miała w Polsce 25 sklepów. Było to 7 placówek w Warszawie i okolicy, 4 na Górnym Śląsku, 3 w Szczecinie, po 2 we Wrocławiu i Krakowie, oraz po jednym w kilku innych miastach. Przestaną funkcjonować z końcem czerwca br.

Powodem wycofania się firmy z polskiego rynku są jej problemy finansowe, z którymi borykała się już wcześniej, a pandemia koronawirusa je spotęgowała (głównie w związku z tym, że przez wiele tygodni jej sklepy w galeriach handlowych były nieczynne).

Camaïeu Polska w roku fiskalnym zakończonym 31 marca 2018 r. (ostatnie publicznie dostępne dane) miała ok. 63,3 mln zł przychodów wobec 86,4 mln zł rok wcześniej.

Camaïeu ma kłopoty też na rodzimym podwórku

We Francji, gdzie Camaieu ma ok. 700 sklepów spółka jest pod zarządem komisarycznym.

Minister finansów Francji Bruno Le Maire powiedział w środę, że trwają tam poszukiwania inwestora, który uratuje spółkę przez zamknięciem. Jak przekonuje to jeden z przykładów wskazujących na kryzys w sektorze odzieżowym, wywołany przede wszystkim pandemią koronawirusa.

Marka Camaïeu powstała w grudniu 1984 r. „jako pomysł czterech mężczyzn, którzy marzyli o stworzeniu bogatej modowej oferty dla kobiet”. W 2000 sieć wyszła poza Francję i otworzyła sklepy w Polsce, we Włoszech, w Hiszpanii, w Czechach, na Słowacji oraz na Bliskim Wschodzie.

Football news:

Sterling on the record for goals in a season: we Want to win the Champions League and the FA Cup, otherwise they won't mean anything
Sheffield will finish the Premier League season without defeats from clubs from London. 22 points in 10 games and 5 home wins
Bonucci on Juve's draw with Atalanta: We must look at the result. This is how Championships are won
Sterling surpassed Yaya Toure to become Manchester City's 2nd goalscorer in the history of the Premier League
Gasperini on two penalties for Juve: They are above any rules in Italy. Did we have to cut off our hands?
Sarri Pro 2:2 with Atalanta: We played with one of the best teams in Europe right now
Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play