Poland

Marion Le Pen: „Nie chcemy żyć w szariacie!”

  •  

   pokaż komentarz

   To jest narod, ktory wygral najwiecej bitew w pisanej historii.

   @Calhil: myślisz, że to jest w genach? To jest chyba kwestia mentalna, morale i duma narodu, tradycja militarna itd. Jeżeli to wszystko było systematycznie rugowane, wyśmiewane i wykrzewiane od pokoleń, to nie wiem, czy da się to przywrócić just like that, bo się nastroje zmienią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Calhil: Ten narod zostal uszkodzony, najpierw odrzucil chrzescijanstwo, potem po pierwszej wojnie swiatowejzostal zostal skutecznie sfeminizowany i pozbawiony swojej wspanialej kultury zrownanej z lepiankami z gliny i gowna i waleniu w pusty pien drewna obciagnietego skora z malpy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kar-tofel: To, ze odrzucili chrzescijanstwo uwazam za plus. Wiekszosc krajow europy sama tak teraz podaza ta sama droga. Francuzi po prostu byli o jedno-dwa pokolenia szybsi.
   Na czym ta feminizacja ma niby polegac? Porownaj sobie np protesty we Francji i w Polsce. Tam walcza o swoje prawa, a u nas narod to pantoflarze robiacy co im wladza powie.
   Ten narod ma zgromadzony olbrzymi kapital. Ludzie, ktorzy nim zarzadzaja to nie sa jakies cuckoldy, ktore lubia patrzec jak ten kapital jest rozkradany. W ostatnich 50 latach ich wyplywy zagraniczne tlyko rosly, a nie malaly. I to nie wylacznie na plaszczyznie politycznej ale i ekonomicznej. Wszystko wskazuje, ze wnuki obecnych polakow beda pracowac na wnukow obecnych francuzow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Calhil:
   To prawda tyle, że obecnie sami Francuzi nie wiedzą co to znaczy być Francuzem
   Taką tożsamość buduje raczej prawica - lewica uwielbia rozwalać, rozmydlać zasady, robić wyjątki dla pewnych grup, faworyzować mniejszych kosztem większych
   Po jakimś czasie jest już taki burdel, multikulti, gender itp że zwarta grupa jaką są islamiści wchodzi w to jak w masło

  •  

   pokaż komentarz

   To, ze odrzucili chrzescijanstwo uwazam za plus.

   @Calhil: Jak myslisz co zbudowalo potege Europy i to ze wladala swiatem a teraz upada. Chinczycy czy Japonczycy sa statystycznie bardziej od nas inteligentni, stworzyli cywilizacje przed europejczykami, a pomimo to ulegli europejczykom. Czasem warto troche glebiej pomyslec i zaczac wyciagac wnioski z dramaty ktory sie dzieje na naszych oczach.

  •  

   pokaż komentarz

   @kar-tofel: Ten naród się kaleczył od czasów rewolucji francuskiej. Jeśli nie uszanował swojej kultury i tradycji, zostanie zastąpiony przez inną kulturę. Tak było od zawsze i jest nadal.

   Dzisiejsza europa zachodnia to kalka późnego Cesarstwa zachodniorzymskiego. Barbarzyńcy już są, mają wpływy. Teraz tylko czekać, aż będą stanowić większość.

   Kolonializm okazał się bombą z opóźnionym zapłonem, niewiele lat zostało do wybuchu.

   Rzeczywistość za 10-20 lat będzie zupełnie inna niż ta którą znamy.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli to wszystko było systematycznie rugowane, wyśmiewane i wykrzewiane od pokole

   @p4ws: Nie było. Edukacja we Francji przypomina jedno wielkie masturbowanie się nad wielkością Francji. To nie świat anglojęzyczny z wtlaczanym wstydem w szkołach.

  •  

   pokaż komentarz

   @GhorgorBej: Niestety, uwazam ze zachodnia europa przekroczyla punkt powrotu bo na zmiane mentalnosci spoleczenstwa trzeba okolo 40 lat, a zadnych dzialan w tym kierunku nie widac. Za 40 lat to muzulmanie i czarni beda tam wiekszoscia, afryka bedzie liczyc 5 miliardow ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @kar-tofel: Aby odmienić sytuację, trzeba zrobić to, co zrobili marksiści w latach 60. Chrześcijaństwo i konserwatywne wartości muszą zostać buntem i kontrkulturą rzeczywistości.

   Jednak nie ma żadnych nowych nurtów filozoficznych, żadnych nowym prądów myślowych. Brak pomysłów na idealny ustrój. Coś musi się ruszyć, coś jak rewolucja na miarę tej chrześcijańskiej w pierwszych wiekach naszej ery.

   Obawiam się, że katolicy we Francji dopiero się ruszą, gdy powrócą do Europy czasy męczenników.

  •  

   pokaż komentarz

   Ten narod zostal uszkodzony, najpierw odrzucil chrzescijanstwo,

   @kar-tofel: W czasach poreformacyjnych odrzucenie chrześcijaństwa to raczej zdobycz cywilizacyjna, niż dowód słabości. Rzekomy francuski pacyfizm to wyłącznie efekt szoku, jakim dla całego kraju była pierwsza wojna światowa i skala poniesionych wówczas ofiar.

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin: Co jest zdobyczą cywilizacyjną? Rewolucja seksualna? Gender? Marksizm ? Anarchizm?

   Po odrzuceniu chrześcijaństwa nie powstał żaden nurt pchający cywilizacji ku postępowi.

   Europa zachodnia gnije odkąd odrzuciła chrześcijaństwo skupiając się na konsumpcjonizmie. Kultura azjatycka i muzułmańska gardzi ludźmi którzy nie są w stanie nawet odróżnić płci, nie wspominając o rozdawaniu pieniędzy socjalnych za posiadanie dzieci.

   Hiszpania odrzucając chrześcijaństwo wchodzi w największy kryzys od czasów wojny domowej. Z jednej strony 40 młodych ludzi nie ma pracy a z drugiej ścinają krzyże klasztorne. Jeszcze z innej sąd poddaje w wątpliwość prawo do własności, jedno z najstarszych praw na świecie.


   Wszystko przy jednym z najniższych wskaźników urodzeń na świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   Co jest zdobyczą cywilizacyjną?
   @GhorgorBej: Świecka liberalna demokracja. Czyli to, co kościół - na szczęście coraz słabiej i coraz nieudolniej - zwalcza, bo ogranicza jego szkodliwe wpływy :).

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin: ten szkodliwy wpływ jakoś pchał cywilizacyjnie Europę ponad tysiąc lat.

   I jakie owoce wydał świecki liberalizm? To była furtka komunizmu do cywilizacji europejskiej.


   To była furtka do kolonializmu, wpuszczania imigrantów, całej spirali zła jakiej żniwo będziemy zbierać w niedalekiej przyszłości.

   Po przemianie znaczeniowej wolności w samowolę, miłości w perwersje i tolerancji w uległość, przyjdzie czas na nowy etap.


   Ale na to trzeba jeszcze chwilę poczekać.

  •  

   pokaż komentarz

   wpływ jakoś pchał cywilizacyjnie Europę ponad tysiąc la

   @GhorgorBej: Do przodu pchał, owszem, przez kilkaset. Później spadł z rowerka i zaczął pełznąć do tyłu. Na obu etapach przecząc przy okazji głoszonym przez siebie wartościom i skupiając się na gromadzeniu w doczesnym świecie dóbr materialnych :).

  •  

   pokaż komentarz

   @Mistrz_Motyl: Owszem, stanowiło - ale mniej więcej przez 500 lat, tak do połowy poprzedniego tysiąclecia. Wcześniej postęp nieśli pogrobowcy antyku i Arabowie. Od czasów poreformatorskich chrześcijaństwo stało się jednak hamulcem, zwalczającym rozwój cywilizacji i traktującym go jako (w sumie słusznie) zagrożenia dla dominującej niegdyś pozycji. Kiedyś chrześcijaństwo niosło postęp. Dzisiaj go hamuje.

 •  

  pokaż komentarz

  @rafi002: Ja bym francuzow nie lekcewazyl. To jest narod, ktory wygral najwiecej bitew w pisanej historii. Jak im sie zmieni podejscie o 180 stopni to bambusy same beda im placic za mozliwosc opuszczenia kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  @Calhil to jest naród który miał przede wszystkim najlepszych kronikarzy i propagandzistów. Genialny wręcz piar. Po prostu potrafią opowiadać swoją historię tak by fajnie wyglądała. Mistrzostwo osiągnęli w przedstawieniu swojego ruch oporu w drugiej światowej i w tym że prawie nikt nie wie o Vichy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7