Poland

Marek Lusztyn wiceprezesem zarządu mBanku ds. zarządzania ryzykiem

Rada Nadzorcza powołała Lusztyna na stanowisko wiceprezesa zarządu mBanku ds. zarządzania ryzykiem. Obejmie on to stanowisko po uzyskaniu zgody KNF. - Gospodarka, a w szczególności sektor bankowy, stoją dziś przed wieloma nowymi wyzwaniami, związanymi z konsekwencjami rozwoju pandemii. Rośnie więc rola szefów ryzyka w bankach. Dlatego cieszę się, że do zespołu mBanku dołącza tak doświadczony menedżer, jak Marek Lusztyn - mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Lusztyn to menedżer z 25-letnim międzynarodowym doświadczeniem. Karierę zawodową zaczynał w Banku Handlowym w Warszawie. Od 2000 r. pracował w Grupie Banku Pekao. W latach 2017-2020 pełnił funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za ryzyko, a następnie prezesa zarządu banku. Przez blisko 10 lat odpowiadał za globalne funkcje zarządzania ryzykiem w strukturach międzynarodowych Grupy UniCredit (ówczesnego właściciela Pekao) we Włoszech, w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Ostatnio Senior Advisor w Boston Consulting Group. Z Pekao odszedł latem br.

Z wykształcenia jest doktorem nauk ekonomicznych SGH, inżynierem informatykiem. Jest też absolwentem INSEAD oraz University of Illinois. Ukończył szereg międzynarodowych szkoleń i programów menedżerskich w zakresie bankowości, finansów i zarządzania, m.in. Singularity University, Stanford Graduate School of Business oraz Bocconi University. Zasiada w Radzie Uczelni Szkoły Głównej Handlowej.

Dotychczas, od kwietnia 2013 roku szefem ryzyka w mBanku była Lidia Jabłonowska - Luba, która złożyła rezygnację.

Football news:

Jota has 8 goals in his last 8 games for Liverpool
Powerful cyber attack on Manchester United: hackers blackmail, and the state threatens a fine (up to 18 million) for leaking data about fans
We want to get to know you better - please complete this questionnaire and tell us what other sports media you read!
Pavel Zanozin: At Utkin and Maslachenko was a bit of a strained relationship. Vasya became the editor-in-chief of NTV-Plus, there was jealousy
Messi, de Jong and Busquets - in Barcelona's bid for the match against Osasuna
Klopp on Wijnaldum: I want him to stay. But nothing has been decided yet, everything is possible
I didn't see the greatness of Maradona at all. But I can't stop thinking about it