Poland

Ludzie w pandemii sprzedają mieszkania. Wzrost o 1/3 w porównaniu z 2019r.

pokaż komentarz

@yebiedienko: Ja pierdziele, nic tak bardziej nie cieszy Polaka jak nieszczęście innego ¯\_(ツ)_/¯. Strasznie dużo osób ma ból dupy o to, że ludzie sobie inwestowali w mieszkania. Ludzie inwestowali też w gastronomię, turystykę, wypożyczalnie samochodów, biura podróży i wiele innych branż, które ch#@ strzelił w tym roku i tam naprawdę jest tragedia, spadek dochodów o 90 albo 100%. Ale największą frajdę macie, że fliperzy/mieszkanicznicy zarobią 10-30% mniej hehe "Janusze mają za swoje". No gratuluję satysfakcji.

PS - sam mam 4 nieruchomości na wynajem (jako dodatek do etatu), od wiosny już w dwóch zmienił mi się lokator, sumarycznie z ceny zszedłem 200 zł na dwóch mieszkaniach. No po prostu kryzys wszechczasów. Znajomi mają też 4 mieszkania z czego 2 na pokoje (ale nie klitki małe) i owszem, było ciężej, chwilę stały puste ale wszystko się wynajęło sumarycznie parę stówek taniej. Żeby tylko takie skutki kryzysu każdy miał, to byłoby super.

W tym biznesie tak samo jak w każdym innym - kto miał kapitał, zrobił porządne mieszkania to jest na nie popyt, kto inwestował po taniości i ma niski standard to musi zejść trochę z ceny (znam i takie osoby). Oczywiście praktyczna likwidacja najmu krótkoterminowego namieszała w segmencie mikrokawalerek, ale tak ja pisałem - problem mają Ci co mają naprawdę niski standard.

I tak, nieruchomości mimo wszystko są jedną z lepszych rzeczy na lokowanie kapitału, oczywiście jeśli się go ma. Mogę to powiedzieć jako osoba zarabiająca bardzo dobrze w IT, inwestująca na giełdzie i w nieruchomości - nieruchomości mimo wszystko mają u mnie najlepszy stosunek nakładu pracy do zysku, mimo że jak można się domyśleć to w IT najwięcej zarabiam to wiąże się to z duża ilością "dupogodzin" do wyrobienia i ciągłą nauką. Giełda daje super zyski ale też nerwy i co jakiś czas solidnego kopa w dupę. Nieruchomość raz dobrze przygotowana zajmuje 1-2 tygodnie w roku na zmianę najemcy i odświeżenie które zwykle ogarniam w 1 weekend.

Życzę wszystkim mniej zawiści i więcej pracy nad sobą, to w końcu zarobicie na wymarzony "apartament" ( ͡º ͜ʖ͡º)


A cieszenie się ze spadku cen z powodu zawalenia się gospodarki - nie wiem co Wam da, bo i tak będzie Wam się żyło gorzej niż przed kryzysem.

Football news:

Phil Neville took over Inter Beckham
Jose Mourinho: You can buy one of the best defenders in Europe for 70 million, or you can take someone who needs development
Ex-Arsenal midfielder Wilshere has signed a contract with Bournemouth
Ole Gunnar Solskjaer: Pogba played superbly against Liverpool. Manchester United manager Ole Gunnar Solskjaer commented on the performance of midfielder Paul Pogba in the match of the 19th round of the Premier League with Liverpool
To beat Real Madrid and Barca in three days is an atrocity. Athletic Director about the Spanish Super Cup
Poland coach of Bzenec left his post
Carlos Tevez: I won't stop playing for my family. It was important to win the Maradona Cup