Poland

Ludzie o skrajnych poglądach wypadają gorzej w złożonych zadaniach umysłowych.

 

pokaż komentarz

Tłumaczenie [DeepL]:

Bez względu na to, po której stronie medalu się znajdują, ekstremiści są często niebezpieczni. Radykalni fanatycy o poglądach politycznych lub religijnych czasami uciekają się do przemocy, aby przekazać swoje przesłanie i są odpowiedzialni za wiele z największych strat w ludziach w najnowszej historii. Zapobieganie jest kluczem do powstrzymania ekstremistycznej przemocy - ale jak naukowcy mogą zidentyfikować, kto jest zagrożony?

Naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge uważają, że znaleźli odpowiedź, stwierdzając, że wielu ekstremistów osiąga podobne (i słabe) wyniki w złożonych zadaniach umysłowych. Ich odkrycia sugerują, że testy poznawcze mogą być predykcyjne dla osób zagrożonych radykalizacją. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Philosophical Transactions of the Royal Society B.

Mając na celu zidentyfikowanie możliwych powiązań między ekstremistami a zdolnościami umysłowymi, badacze wzięli 334 osoby z USA i poprosili je o wypełnienie szerokiej gamy testów poznawczych i osobowościowych. Badania przyjrzały się temu wcześniej, ale nigdy do tego poziomu szczegółowości, z tym badaniem przy użyciu 37 zadań poznawczych i 22 ankiet osobowości.

Ankiety osobowościowe dały wgląd w przekonania i cechy każdego z uczestników, takie jak dogmatyzm (nieugięte trzymanie się swoich poglądów i niezmienianie ich) i konserwatyzm, podczas gdy zadania poznawcze oceniały ich zdolności umysłowe poprzez zadania podobne do tych, które można znaleźć w przeciętnej grze trenującej mózg.

Po przeanalizowaniu danych, badacze znaleźli kilka interesujących korelacji. Osoby wyznające przekonania polityczne, religijne, nacjonalistyczne i dogmatyczne dzieliły podobne sygnatury psychologiczne, co sugeruje, że wydajność w zadaniach poznawczych może być bezpośrednio związana z ideologiami. W szczególności, osoby o wysokim poziomie konserwatyzmu i nacjonalizmu wydawały się być bardziej ostrożne w swoim podejściu i miały zmniejszoną zdolność do strategicznego przetwarzania informacji, przez co gorzej radziły sobie z bardziej skomplikowanymi zadaniami umysłowymi. Dogmatyczni uczestnicy byli bardziej impulsywni i wolniej gromadzili dowody, co prawdopodobnie wyjaśnia, dlaczego nie chcieli ustąpić w kwestii swoich ideologii.

Członkowie tych grup, którzy zradykalizowali się do tego stopnia, że popierali przemoc, osiągali słabe wyniki w wielu różnych zadaniach umysłowych, przedkładając impulsywność nad strategię i mając gorszą pamięć roboczą.

Wyniki sugerują, że ludzie o podobnych ideologiach prawdopodobnie dzielą podobne cechy poznawcze i osobowościowe, szczególnie u ekstremistów. Nadal nie jest jasne, czy wyniki te są rezultatem ich poglądów, czy też niektórzy ludzie są predysponowani do ekstremizmu, ale naukowcy nawiązują do tego, jak niskopoziomowe strategie podejmowania decyzji mogą prowadzić do skrajnych ideologii.

Jeśli tak jest, to w przyszłości może być możliwe stworzenie profili na podstawie wydajności poznawczej, aby przewidzieć osoby, które mogą stać się ekstremistami, co byłoby bardzo przydatne dla organów ścigania i zespołów zdrowia psychicznego. Oczywiście, wymagałoby to znacznie szerzej zakrojonych badań - takie profilowanie mogłoby szybko przerodzić się w dystopijny koszmar. Zamiast tego, takie badania mogłyby być wykorzystane do zrozumienia, jak dochodzi do radykalizacji i zapobiegania jej, zanim dojdzie do przemocy, kierując agresywne jednostki w bardziej pozytywnym kierunku.

Football news:

Meet the chief of Leipzig: he was involved in athletics, worked at Puma and was an agent of Rangnik
Solskjaer on the Champions League semi-finalists: When you see how well Manchester United played against them, you know that we are not a million miles behind
Foden stopped working with the company that tweeted about Mbappe. The firm said that all posts are coordinated with clients
Pogba on Jose's words about Solskjaer: He lost the match and wanted to talk not about the game, but about someone's dad. Very Mourinho-like
Herta went into quarantine with the whole team. Matches against Mainz, Freiburg and Schalke postponed
Benzema and Real Madrid are close to extending their contract until 2023
In 1936, the City was supposed to come to the USSR. The tour was approved by Stalin, but the organizer was shot