Liga Mistrzów: Cztery zespoły już z awansem

Pi³karze Barcelony ciesz¹ siê z gola w meczu z Dynamem Kijów

AFP

Chelsea, Sevilla, Barcelona i Juventus w 1/8 fina³u. Paris Saint-Germain uciek³o znad przepaœci.

Pierwsze w fazie pucharowej stawi³y siê Chelsea i Sevilla: londyñczycy po wygranej w Rennes (2:1), triumfatorzy Ligi Europy po zwyciêstwie w Krasnodarze (tak¿e 2:1).

Dwie godziny póŸniej do³¹czy³y do nich Barcelona i Juventus. Kataloñczycy d³ugo mêczyli siê w Kijowie z Dynamem, ale po przerwie w odstêpie piêciu minut zdobyli dwie bramki (Sergino Dest, Martin Braithwaite), póŸniej dwie kolejne (znów Braithwaite i Antoine Griezmann) i przypieczêtowali awans. Leo Messi tym razem potrzebny nie by³.

W Turynie ani rusz bez Cristiano Ronaldo. Po 20 minutach Juventus przegrywa³ niespodziewanie z Ferencvarosem. Portugalczyk da³ sygna³ do ataku, strzeli³ wyrównuj¹cego gola, ale bohaterem zosta³ wprowadzony w drugiej po³owie Alvaro Morata. To on w doliczonym czasie wykorzysta³ b³¹d bramkarza.

Nie poddaje siê Paris Saint-Germain. Dziêki zwyciêstwu 1:0 nad RB Lipsk (bramka Neymara z karnego) mistrzowie Francji zepchnêli rywali z drugiego miejsca w tabeli. Ale przed nimi wyjazdowy mecz z Manchesterem United, który we wtorek zrewan¿owa³ siê Basaksehirowi za pora¿kê w Stambule i wygra³ 4:1.