Poland

Kwota wolna 10 tysięcy zł. Nowa propozycja polityków PO

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbednyNick: Sama propozycja kwoty 10 tysięcy złotych to jest kpina, możesz zarobić 800zł miesięcznie, a później płać podatki, bogaczu :D Powinno być minimum 30 tysięcy. PO niech już się schowa do szafy i nie kompromituje dalej takim populizmem dla idiotów.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbednyNick: Nie rozumiem ataku na podatek Belki, jest to podatek od tego co ZAROBISZ - czym sie rozni zarobienie na lokacie / akcjach / tradingu od pieniedzy zarobionych w dowolny inny sposob ? W ten sposob majac 100k na ETF dajacym mi 20% rocznie, mialbym 20 tysiecy zarobku bez dochodow - wszyscy inni maja zaplacic podatek a ja nie?

  •  

   pokaż komentarz

   Ten podatek Belki to kto wprowadził?

   @ZbednyNick: Co jest niby złego w podatku Belki? Dlaczego jak zarabiam rozkładając towar w magazynie to muszę płacić podatek dochodowy a jak zarabiam kupując i sprzedając akcje to miałbym płacić 0% podatku?

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: ale wiesz, że dochodowy a podatek od zysków kapitałowych to dwa różne?
   Załóżmy że kupuję obligacje skarbu państwa, to ja pozbawiam się swoich środków i wyświadczam przysługę swojemu państwu, że pożyczam im pieniądze. Państwo emituje obligacje, kiedy potrzebuje pieniędzy. Po jakimś czasie odbieram swoje pieniądze z umówionym procentem, po czym państwo mówi - ok, ale 20% z tego dla mnie.
   W imię czego mam oddawać 20%?

   Te 20% Belki, to jest haracz od Polaków, aby nie odkładali pieniędzy i nie mieli żadnych oszczędności.

  •  

   pokaż komentarz

   Ten podatek Belki to kto wprowadził?
   Kwotę wolna przez 8 lat kto utrzymywał?
   Kto obiecywał 3x tak?

   Tak tylko przypominam.

   @ZbednyNick: Żyj dalej przeszłością to socjaliści z PiSu będą rządzić jeszcze 12 lat. Bo oni oczywiście podatki tylko obniżają nie? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @eshape55: ale podatek Belki płacisz od kwoty którą zarobisz, a nie od zainwestowanej która zarobiłeś. Ja inwestując w firmę 100tys która to przyniesie mi zysk 10tys przykładowo muszę zapłacić podatek od tych 10tys, ale gdybym zamiast tego zainwestuhe się w fundusz inwestycyjny to już z jakiej racji ma się nie płacić podatku od zarobionych pieniędzy? Te 100tys ja też musiałem jakoś zarobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbednyNick: Jebłem jak z Belką wyjechali, idioci. ( ͡º ͜ʖ͡º)
   PiS, PiS, PiS... wszędzie PiS... To zaczyna robić się żałosne. Obie partie są siebie warte, ale od tamtych aż tak hipokryzją jeszcze nie zajechało ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem ataku na podatek Belki, jest to podatek od tego co ZAROBISZ - czym sie rozni zarobienie na lokacie / akcjach / tradingu od pieniedzy zarobionych w dowolny inny sposob ? W ten sposob majac 100k na ETF dajacym mi 20% rocznie, mialbym 20 tysiecy zarobku bez dochodow - wszyscy inni maja zaplacic podatek a ja nie?

   @grzegorzo: Mam rozumieć że nie płaciłeś podatku od tych 100tys.? Czyli oddałeś państwu ponad 20tys. i chcesz żeby nadal Cię doili? Sado-Maso jak nic.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem ataku na podatek Belki, jest to podatek od tego co ZAROBISZ - czym sie rozni zarobienie na lokacie / akcjach / tradingu od pieniedzy zarobionych w dowolny inny sposob ?

   @grzegorzo: Jestem w stanie zrozumieć ten argument, ale nie każdy chcę zarobić, tylko żeby pieniądze które raz zarobił niebyły "zjadane" przez inflacje. Lokaty bankowe powinny być wolne od tego podatku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki: Dziambor dobrze prawi, kwota wolna powinna wynosić tyle ile minimalna pensja razy dwanaście, te 10 tys. od PO to są ochłapy, zwykła propaganda (przez tyle lat rząd PO-PSL nie podnosił tej kwoty że teraz można jedynie wyśmiać ich propozycję, bo w przypadku dojścia do władzy małe szanse że by ją podnieśli).

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki: https://konfederacja.net/wp-content/uploads/2020/01/Ustawa-ws.-podwyższenia-kwoty-wolnej-od-podatku.pdf

   Koszt - 50 mld. Ani słowa o źródle finansowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @miki4ever:

   dlaczego x12, a nie x13, albo x11?


   Jak pójdziesz do pracy i będziesz wysylal do US pit to się dowiesz, że z kwoty wolnej od podatku można skorzystać raz do roku (czyli 12 miesiecy).

   A co najwazniejsze, jakim cudem chcesz uratowac budzet po tak drastycznej zmianie?


   Może by tak zwolnić część niepotrzebnych urzednikow/politykow/asystentow/zastępców itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @elim: dlaczego x12, a nie x13, albo x11?

   A co najwazniejsze, jakim cudem chcesz uratowac budzet po tak drastycznej zmianie

   @miki4ever: Nie wiesz, ze konfederaci są za podatkiem progresywnym?( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jak chcą wprowadzenia progu to dwa kolejne im nie powinny przeszkadzać.

   pokaż spoiler Osobiście znalazłbym kasę w akcyzie na energię elektryczną za pierwsze 5 MWh w roku na licznik. Bezrobotni i rolnicy by przeklinali ale pracujący by zyskali XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki: Dziambor dobrze prawi, kwota wolna powinna wynosić tyle ile minimalna pensja razy dwanaście, te 10 tys. od PO to są ochłapy, zwykła propaganda (przez tyle lat rząd PO-PSL nie podnosił tej kwoty że teraz można jedynie wyśmiać ich propozycję, bo w przypadku dojścia do władzy małe szanse że by ją podnieśli).

   @elim: Zwłaszcza, że to tylko gówno warte obietnice, mogli rzucić kwotą miliard i ch%$ z tego jak i tak większość z tego nigdy nie spełnią.

  •  

   pokaż komentarz

   Może by tak zwolnić część niepotrzebnych urzednikow/politykow/asystentow/zastępców itp.

   @melba: Jak? Przeciez to jest rownie realne jak to, ze przyjdzie Thanos, pstryknie i bedzie budzet 2x wiekszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rade86B: ja widze, ze w ostatnim roku ludziom odwalilo i nagle widza PO jako faktyczna alternatywe, ignorujac ostatnie 16 rozkradania panstwa przez POPiS. szalenstwo

  •  

   pokaż komentarz

   @TrolJanek:

   Bo w mediach masz tylko te dwie "partie". Ciekawe dlaczego...


   coraz bardziej wygląda mi to na spisek na zasadzie my będziemy gadać raz na was a wy raz na nas i co 4 lata zmiana dzięki temu zapewnimy sobie i wam koryta na co 4 lata( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Rade86B: Nie no co Ty. Jaki spisek. Przecież jest demokracja i każdy może starować ;) Jak się prześledzi wybory od 89tego i obecny skład partii oraz ważnych urzędów to dziwnym trafem pojawiają się te same nazwiska, a obecny i poprzedni prezydent to byli razem w jednej partii. Tak samo jak wielu obecnych "wrogów" politycznych... ale to właśnie dlatego teraz stoją po przeciwnych stronach barykady ;) Bo się nie dogadywali ;)

  •  

   pokaż komentarz

   ja widze, ze w ostatnim roku ludziom odwalilo i nagle widza PO jako faktyczna alternatywe, ignorujac ostatnie 16 rozkradania panstwa przez POPiS. szalenstwo

   @anisek: Płatne trolle forsują narrację, a co głupsi im potakują, bo myślą, że jak kilka lat temu byli ruchani w dupę trochę wyżej na równi pochyłej, to teraz cofną się do tamtej pozycji, zamiast dalej jechać w dół. Najsmutniejsze jest to, że środowiska reżyserujące polską scenę polityczną doskonale odczytały zmęczenie POPiSem i montują POPiS 2.0, czyli Hujownię 2077, na którą oczywiście nabierze się wystarczająco ciemniaków, żeby rządziła przynajmniej w koalicji z PSLem. (O ile te wybory w ogóle są naprawdę.)

  •  

   pokaż komentarz

   @Rade86B > bo nie widzą alternatywy smutne to( ͡° ʖ̯ ͡°)

   bo nie ma niestety sensownej alternatywy. Sam z całego serduszka wspieram Libertarianow, czy partię Możemy, ale niestety to nie są mainstreamowe partie, które mogą coś namieszać. ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Rade86B: Wszystko jest lepsze niż PiS. Doszliśmy do takiego poziomu absurdu, gdzie wybór PO/KO staje się faktycznym mniejszym złem w tej sytuacji, pomimo afer w które byli wplątani (nieporównywalnie mniejsze niż PiS, patrz ośmiorniczki za kilkadziesiąt złotych a 70mln sasinowego... nie ta skala) - a to wszystko zasługa aktualnie rządzących, którzy doprowadzili kradzież publicznych pieniędzy oraz rozkład państwa prawa od środka do perfekcji.

  •  

   pokaż komentarz

   PO to najwieksze gówno wieksze od PISU x 100 - zresztą PO chyba zadnej obietnicy nie dotrzymało

   @Fugi88888: za to szanuję. PiS na karcie wyborczej można zaznaczyć co najwyżej przez pomyłkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler Wtedy sumienie powinno przymusić do postawienia krzyżyka na innej liście żeby głos był nieważny

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrzejDudaKrolemJest: Jako paróweczkowy korwinista nawet bym na komunistów z Razem zagłosował jeśli miało by to znaczyć wymianę starych mord, tylko debile głosują na to samo ścierwo i oczekują innych rezultatów. Przecież to nie jest tak, że może być gorzej a lepiej zawsze może być.

  •  

   pokaż komentarz

   Co poszło nie tak?

   @mrbarry: Kryzys gospodarczy z którego PO się odkopywało. Teraz też mamy, ale ten dla odmiany jest w dużej mierze spowodowany przez PiS i ich przestępcze zarządzanie państwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrbarry: Różnica jest taka, że PO rządziło po PIS i trzeba było sprzątać kraj, Był kryzys 2008-2012 - może nie słyszałeś? PIS przyszedł w 2015 na gotowe i miał najlepszą koniunkturę w historii Polski.
   Wtedy był czas na reformy i może w ogóle likwidację PIT. Zamiast tego kasa poszła na 500+ i inne przekupstwa.
   Jak spytasz przecietnego Polaka to nie wie, co to jest kwota wolna od podatku. Natomiast 500zł na końcie rozumie każdy.

  •  

   pokaż komentarz

   z którego PO się odkopywało

   @Khaine:


   Tak się okopywało na pozycjach że nie wykonało przez dwie kadencje żadnych reform i obietnic a nawet tych obietnic które nic bądź niewiele kosztują w skali kraju bądź dałyby korzyści budżetowe jak likwidacja abonamentu , obowiązku meldunkowego ,"odchudzanie administracji" ,opodatkowanie na zasadach ogólnych dochodów gospodarstw ,odejście od KRUS zmiany w emeryturach górniczych (ograniczenie przywilejów wyłącznie do prac związanych z wydobyciem) itd itp.

  •  

   pokaż komentarz

   PO miało na to 8 lat...nic nie zrobili.

   @mrbarry: Jak to nic nie zrobili - przecież np. podnieśli VAT "tymczasowo" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


   Trzeba jednak dodać że PiS obiecał obniżyć VAT, tzn. zlikwidować tymczasową podwyżkę i obietnicy nie dotrzymali.
   Podwyżkę VAT na 23% wprowadzono w 2011 roku na 3 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Każda "propozycja" poniżej 35 tysięcy w obecnych czasach to śmiech na sali. Mamy kwotę wolną najniższą niemal na całym świecie. Nawet 100x biedniejsze kraje w głębokiej Afryce czy innym bantustanie mają wyższe kwoty wolne od podatku ლ(ಠ_ಠ ლ).

  Mało tego - niemal każdy kraj na świecie regularnie PODNOSI tą kwotę wolną.

  W Polsce wyskakuje "opozycja" (która głosuje wszystko ramię w ramię z (nie)rządem) z propozycją 10 tysięcy.

  Kto miałby z tego jakikolwiek pożytek? Jaki to by w ogóle miało sens w porównaniu z obecną kwotą wolną??

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna

Football news:

Super League does not give up: they promise to revise the format in order to return and save football further
Football belongs to the fans. Today, more than ever. Tweet of the day by Gerard Pique
AC Milan and Inter are withdrawing from the Super League
It turns out that Barcelona was not formally part of the Super League. Laporta is against her - and everything was planned in advance
Premier League clubs have abandoned the Super League under threat of suspension from national tournaments (The Guardian)
Juventus is not giving up on the Super League. Roma demands that Juve, AC Milan and Inter withdraw from the project
We made a mistake and we apologize. We heard you. Arsenal's open letter of apology for Super League