Poland

Książki nawiązujące w fabule do podróży przez nieznane

pokaż komentarz

the expanse

@madtrexx: To jest mega. Właśnie sobie przypomniałem wszystkie 4 sezony bo idzie piąty :-) Naprawdę dawno nie widziałem tak fajnego serialu sci-fi. Fajne postacie, zamotany, dużo życia wplecionego w sci-fi. Mega dobre zdjęcia, lokacje i widać że nie żałowali kasy na rekwizyty bo nie wygląda tandetnie :)

No i nie ma gejów i lesbijek :-) Naprawdę w dzisiejszych czasach lewackiego sp!$#$$$enia to jest mega wartość że serial od strony obyczajowej jest po prostu normalny. Są różne rasy, nie ma etapowania czarny-dobry, biały-zły.

Mi się strasznie podoba taki styl - kosmos, normalna rzecz, żyjemy w nim od lat, eksplorujemy i pokazujemy społeczeństwo w tych trudnych warunkach. I nawet jestem w stanie wybaczyć niemożliwe rzeczy od strony fizyki - no prędkości światła nie da się przekroczyć więc rozmowy w obrębie nawet układu ziemia-księżyc powinny wyglądać zupełnie inaczej. Brak grawitacji też się objawia tylko jak podskakują ale jak już jedzą albo nalewają kawę to nie ;-) Za to wszystkie ujęcia z wnętrza statku gdzie nie ma grawitacji są "płynące". Tam cały czas kamera bardzo powoli przesuwa się i przekręca akcentując że to jest nieważkość. Wprowadza taki fajny klimat, nawet tego od razu nie zauważyłem.

Z fajnych seriali sci-fi to jeszcze Allerted carbon i Westworld polecam. Ten pierwszy chyba tylko pierwszy sezon, drugi jest już słaby Westworld bardziej mi podobał ostatni sezon (3).

Football news:

Steve McManaman: Real Madrid are an aging team. They need new players if they want to reach their previous heights
ISCO could move to Sevilla in January. Lopetegui is personally Interested
Bilyaletdinov about the Champions League: Loco can leave the group. Unmotivated Bayern can be beaten in the 6th round
Zlatan Ibrahimovic: I Thought about retiring, but I wanted to change the mentality of Milan
Vasco da Gama sports Director: Balotelli will be like Maradona for us
Real Madrid won't buy Mbappe in the summer of 2021 due to the crisis (Le Parisien)
Ibra scores in 39, Buffon drags in 42, Ronaldo has no plans to finish. Is football really getting old?